Ci, którzy obawiają się problemu nadwagi i walki o swoją harmonię, doskonale zdają sobie sprawę, że nie ma nic lepszego, zdrowszego i skuteczniejszego na odchudzanie niż warzywa. Mogą być spożywane w dowolnej ilości, w dowolnej postaci, ale z powodu niskiej zawartości kalorii i łatwej strawności, nie ryzykujesz, aby uzyskać dodatkowe kilogramy, ale wręcz przeciwnie, za pomocą niektórych rodzajów warzyw, pozbyć się nadwyżki.

Wykorzystanie warzyw, ze względu na zawartą w nich błonnik pokarmowy, poprawia funkcje motoryczne jelit, a my chcemy opowiedzieć Ci o najkorzystniejszych warzywach na odchudzanie i ich wpływ na organizm ludzki.

Lista warzyw do odchudzania

Poniżej podajemy kilka przykładów niskokalorycznych warzyw, których spożycie przyczynia się do utraty wagi:

  1. Szpinak . Ta zieleń jest najbogatszym źródłem korzystnych witamin, miedzi, wapnia, żelaza, ale zawiera tylko 22 kcal na 100 g. Dlatego, jeśli chcesz schudnąć, spożywaj szpinak w surowej lub gotowanej formie każdego dnia, a nie tylko schudniesz, ale także poprawiają funkcjonowanie serca, wzmacniają naczynia krwionośne i spowalniają proces starzenia się organizmu.
  2. Biała kapusta jest doskonałym źródłem błonnika, doskonale wypełnia żołądek i zaspokaja głód, natomiast zawiera tylko 25 kcal na 100 g. Kapusta zwiększa wydzielanie żółci, stymuluje trzustkę i normalizuje mikroflorę jelitową. Zaleca się go stosować osobom, które są predysponowane do pełni i prowadzą siedzący tryb życia.
  3. Seler to kolejny rodzaj zieleni zalecany do codziennej diety, nie tylko ze względu na niską zawartość kalorii (12 kcal na 100 g), ale także ze względu na zawartość witamin A, C, wapnia, fosforu i potasu. Seler oczyszcza żołądek i pomaga usunąć wszystkie szkodliwe substancje.
  4. Pomidory - te czerwone owoce są przydatne nie tylko przy odchudzaniu, ale również w utrzymaniu zdrowia. Od dawna udowodniono, że zawarta w nich likopen zapobiega rozwojowi raka. Ponadto pomidory, mimo że zawierają zaledwie 20 kcal na 100 g, doskonale nasycają i odżywiają organizm, ze względu na wysoką zawartość błonnika, witamin i pierwiastków śladowych.
  5. Dynia jest pożytecznym i pożywnym warzywem, które można spożywać zarówno w postaci surowej, jak i gotowanej i gotować z niego wiele różnych potraw. Dynia jest dość pożywna, pomimo niskiej zawartości cukru i cholesterolu oraz niską kalorycznością - 21 kcal na 100 g. Zawiera potas, witaminy C, B1 i B2, fosfor, magnez i wiele innych dobroczynnych substancji.
  6. Cebula - stymuluje wydzielanie soku trawiennego i jest doskonałym środkiem antyseptycznym. Zawiera lotną produkcję, która słynie z właściwości przeciwdrobnoustrojowych i jest w stanie zwalczać gnilne i patogenne mikroorganizmy. Jednocześnie zawartość kalorii w cebuli wynosi zaledwie 38 kcal na 100 g.
  7. Ogórki są jednymi z najlepszych warzyw do odchudzania, ponieważ są one w 95% wodą, co czyni je najlepszym środkiem moczopędnym. Ich kaloryczność jest bardzo mała - 15 kcal na 100 g. Zawierają one fosfor i wapń oraz stymulują wzrost włosów. Ogórki cenne, ponieważ są w stanie neutralizować związki kwasowe w organizmie.
bliskość warzyw
Nazwaliśmy Cię najbardziej przydatnymi warzywami do odchudzania, ale to nie znaczy, że reszta nie zasługuje na dotarcie do stołu. Podstawową ideą jest to, że bez względu na to, jakie warzywa wybiorą dla utraty wagi, najważniejsze jest ich regularne spożywanie w dużych ilościach, tak aby procent warzyw w diecie wynosił co najmniej 50% i nie rozwiewał się na tych samych, ale nie twoje menu jest zróżnicowane. Duszone i surowe warzywa są równie odpowiednie do odchudzania, więc możesz je ugotować z nich co najmniej na co dzień i schudnąć, jedząc je.