Miód jest jednym z najbardziej unikalnych produktów przekazanych nam przez naturę. Ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe ze względu na obecność enzymu inhibiny. Wysoka zawartość witaminy z grupy B , K, E, C i kwas foliowy, a także masa użytecznych mikroelementów, sprawia, że ​​miód jest niezbędnym produktem do utrzymania zdrowia, szczególnie w zimnych porach roku. Ale tuż przed zimą naturalny, wysokiej jakości miód zaczyna się krystalizować, a naszym zadaniem jest odpowiednio go stopić bez utraty jego korzystnych właściwości. Jednym z najlepszych sposobów na spalanie miodu jest kąpiel wodna.

Jak stopić miód w kąpieli wodnej?

Weź rondel o większej średnicy niż pojemność, w której utopi się miód, włóż tam miód i nalej tyle wody, że 2 cm do góry o mniejszej pojemności. Kiedy para zaczyna wznosić się ponad wodę, połóż grubą szmatkę na spodzie, szczotkę do naczyń, gorący stojak i umieść na podłożu pojemnik z miodem, aby nie przegrzać miodu. Cały czas mieszaj drewnianą łopatką, więc miód, nagrzewając się do ścian, będzie mieszał się z centrum w około 10 minut. cel zostanie osiągnięty.

Czy możliwe jest stopienie miodu w kąpieli wodnej bez pogorszenia jego jakości?

Aby nie zabijać korzystnych właściwości miodu, musisz przestrzegać prostych zasad podczas korzystania z łaźni wodnej.

  1. Pierwszym kryterium jest wybór naczyń, nie powinno to być tworzywo sztuczne, ocynkowane, miedź.
  2. Miód zostanie zepsuty przez podgrzewanie powyżej 35-40 stopni, uwalnia się w nim oksymetylofurfural, jest to raczej poważna trucizna.
  3. Nie podgrzewaj miodu, więc tylko jego wartość zmniejszy się, nie utonie zbytnio.
  4. Nie mieszaj ze sobą różnych odmian nektaru.
  5. Nie dodawaj wody, spowoduje to fermentację miodu.

Wybierz produkt o wysokiej jakości, zachowaj go, zachowaj ostrożność - a wtedy miód przyniesie korzyści Twojemu zdrowiu.