Witaminy z grupy B znane są medycynie jako aktywne uczestnictwo w procesach metabolizmu komórkowego, dlatego ich stosowanie w normalizacji pracy organizmu jest bardzo częste.

U ludzi uważa się, że witaminy z grupy B są przede wszystkim korzystne dla układu nerwowego, ale nie jest to do końca prawdą. Grupa B pomaga regulować metabolizm energii, zamieniając węglowodany, tłuszcze i białka w energię. Jeśli witamina B1, która jest zaangażowana w ten proces, nie jest wystarczająca, wtedy osoba jest przezwyciężana nie tylko przez depresję, ale także przez ogólne osłabienie z apatią.

Ryboflawina - Witamina B2 zapewnia funkcje wzrokowe i pomaga w syntezie hemoglobiny.

Witamina B5 wspomaga tworzenie tak zwanego dobrego cholesterolu, a witamina B9 uczestniczy w ciąży, rozwija płód i poprawia podział komórek.

Stereotyp, że witaminy z grupy B pomagają tylko w leczeniu patologii nerwów, powstały z powodu dwóch witamin z tej grupy - B6 i B12. Oni naprawdę biorą udział w aktywności układu nerwowego, a mianowicie, regulują to. Ale B6 syntetyzuje również hemoglobinę, regeneruje czerwone krwinki i wytwarza przeciwciała, które demonstrują znaczenie witaminy dla układu odpornościowego. W tym samym czasie witamina B12 pomaga również w syntezie erytrocytów.

Kiedy stosuje się kompleks witaminy B?

Biorąc pod uwagę, że witaminy z grupy B biorą udział w bardzo ważnych procesach dla organizmu, są przepisywane w następujących schorzeniach:

  • choroby układu nerwowego - grupa B pomaga regulować aktywność układu nerwowego i jest częściowo materiałem budulcowym dla komórek nerwowych;
  • ogólne wzmocnienie organizmu - witaminy z tej grupy są przepisywane w warunkach astenicznych, które przejawiają się zarówno w sferze emocjonalnej, jak i fizjologicznej;
  • w kosmetologii witaminy z grupy B są przeznaczone do wzmocnienia turgor skóry, poprawy jej koloru, przeciwko wypadanie włosów i łamliwe paznokcie.
kompleks narkotyków witaminy z grupy w

Witaminy z grupy B powinny być przyjmowane okresowo u wszystkich ludzi (raz w roku pod koniec zimy), którzy prowadzą niewłaściwy tryb życia i niewłaściwe odżywianie. Wiele produktów zawiera różnych przedstawicieli grupy, ale nie wszystkie z nich można uzyskać za pomocą jedzenia, a zatem ludzie używają syntetycznych witamin z grupy B. Nie jest tak, że syntetyczny analog jest dużo lepszy niż naturalny - w końcu struktura syntetycznych witamin jest taka sama i naturalne, jak płatki śniegu, mają swoją własną, unikalną strukturę. Medycyna wciąż nie wie, jak wielka jest różnica pomiędzy takimi wskaźnikami, a warto o tym pamiętać przed zażyciem syntetycznej witaminy.

Kompleks witamin z grupy B - preparaty i cechy ich zastosowania

Do tej pory witaminy z grupy B występują w dwóch postaciach - w zastrzykach i tabletkach.

Wstrzykiwanie jest bardziej skuteczne w sytuacjach kryzysowych, gdy konieczne jest osiągnięcie szybkiego efektu, podczas gdy tabletki są przeznaczone do długotrwałej administracji ze stopniowym skutkiem.

Tabletki z kolei można podzielić na dwie grupy - są to bezpośrednio witaminy i suplementy diety.

Najlepszy kompleks witamin z grupy B w zastrzykach

Zastrzyki z kompleksem witamin z grupy B przedstawiono za pomocą następujących preparatów:

  • Neyrobion - niemieckie witaminy z trzema przedstawicielami: B1, B6 i B12;
  • Neurorubin - także niemieckie witaminy, w tym B1, B6, B12;
  • Tigamma - rosyjskie witaminy, w tym B1, B6, B12 i lidokaina do znieczulenia;
  • Serbskie witaminy Bevplex mają bardziej zasadniczy skład - B1, B2, B5, B6, B12, PP;
  • Complyma B - witaminy pochodzenia rosyjskiego o składzie zbliżonym do Tigamma.

Pełny kompleks witamin z grupy B w tabletkach

Nazwa leku z najbardziej kompletnym kompleksem witaminy B dostępnym w naszych szerokościach geograficznych to Vitrum "Superstress". Kompleks ten zawiera nie tylko witaminy z grupy B, ma na celu przywrócenie ciału po stresie, ale także zwiększa funkcje ochronne organizmu. Dla osób z chorobami tarczycy jest to odpowiednie, w przeciwieństwie do przytłaczającego zastrzyki złożone witaminy z grupy w większość leków tego rodzaju, ponieważ nie zawiera jodu, który jest wprowadzany do kompleksów witaminowych bardzo hojnych "porcji". Ponadto, zdrowe stosowanie jodu jest również niepożądane dla zdrowych ludzi, ponieważ z tendencją do zakłócania funkcji tarczycy po nadmiernym stosowaniu jodu, może rozpocząć się proces patologiczny, a zatem ten kompleks jest korzystniejszy dla każdego.

Spośród kompleksów witaminowych bez pierwiastków śladowych najbardziej popularny jest Neurovitan, ale jego skuteczność jest nieco gorsza w porównaniu z połączonymi witaminami.