Cukier jest zaliczany do kategorii żywności zabronionej dla tych, którzy chcą pozbyć się nadwagi, a nawet dla osób cierpiących na cukier cukrzyca . Rio słodzik jest uważany za jeden z najpopularniejszych podobnych produktów, który według producentów jest absolutnie bezpieczny dla organizmu.

Korzyści i szkody słodzika Rio

Na początek przyjrzyjmy się składnikom wchodzącym w skład tego produktu: soda spożywcza, kwas winowy, sacharynian i cyklaminian sodu. Jak widać, na liście nie ma substancji naturalnych, a wszystkie składniki są syntetyczne. Nie mają wartości energetycznej i nie są wchłaniane przez organizm. Eksperci i lekarze zwracają uwagę, że nadmierne stosowanie takich substytutów cukru prowadzi do wielu problemów. Rozumiejąc temat korzyści i szkód słownika z Rio, warto powiedzieć, że ten produkt nie zawiera GMO. Producenci wskazują również, że Rio jest całkowicie bezpieczny dla organizmu.

Jeśli istnieje chęć wykluczenia cukru z diety, ale nie chcesz rezygnować ze słodyczy, najlepiej jest preferować naturalne słodziki: fruktoza , stewia, ksylitol itp.

Przeciwwskazania słodzik Rio Gold

Po pierwsze, zakaz używania odnosi się do osób, które odnalazły indywidualną nietolerancję składników produktu, więc zanim zaczniesz używać środka słodzącego, powinieneś skonsultować się z lekarzem. Po drugie, nie możesz użyć słodzika Rio Gold dla kobiet w ciąży, a nawet na krótkie okresy. Eksperci nie zalecają stosowania syntetycznego produktu osobom, które mają problemy z przewodem pokarmowym, ponieważ jego składniki mogą wywoływać rozwój różnych chorób, takich jak zapalenie żołądka lub wrzody. Zabronione jest stosowanie słodziku Rio dla osób mających problemy z nerkami i wątrobą.