Naturalny suszony kumkwat jest nie tylko smaczny, ale także przydatny przysmak. Dostosowując się do technologii produkcji suszonej Kumquat zawiera wszystkie korzystne substancje. Taki produkt nie będzie wyglądał bardzo dobrze: będzie ciemnieć i marszczyć. Jednak w tej formie przyda się organizmowi. Natomiast owoce, gotowane w syropie i suszone, wyglądają znacznie lepiej, ale nie zawierają składników odżywczych.

Jak przydatne suszone kumkwat?

Przydatne właściwości suszonego kumkwatu są dość rozległe. Aby uzyskać maksymalne korzyści z tego owocu w żywności zaleca się stosować nie tylko miąższ, ale także suszoną skórkę. Korzyści z suszonego kumkwatu są następujące:

 1. Skórki i miąższ suszonego kumkwatu mają właściwości antybakteryjne, dlatego są używane do inhalacji i dezynfekcji powietrza.
 2. Oczyszcza krew z płytek cholesterolu.
 3. Zwiększa obronę organizmu, zwiększając odporność na infekcje.
 4. Furakumaryna zawarta w tych cytrusach jest skuteczna w leczeniu chorób grzybiczych.
 5. Wzbogaca organizm o ważne witaminy i minerały: Witaminy z grupy B. , A i E, żelazo, wapń, fosfor. Ta właściwość jest szczególnie użyteczna w przypadku awitaminozy i po chorobie.
 6. Owoce poprawiają zdrowie oczu, dlatego zaleca się stosowanie go w chorobach siatkówki.
 7. Pektyna zawarta w kumkwacie pozwala poprawić mikroflorę jelit i perystaltykę jelit.
 8. Zawartość kalorii w suszonym kumkwacie wynosi około 50 kcal, czyli mniej niż w przypadku suszonych lub świeżych owoców. Z tego powodu, suszony kumkwat jest uważany za dietetyczny cytrus, który może być stosowany do utraty wagi.
 9. Poprawia jelito, ponieważ zawiera dużą ilość błonnika pokarmowego.
 10. Przeciwutleniacze zawarte w cytrusach pomagają zwalczyć starzenie.
 11. Poprawia kondycję skóry.
 12. Poprawia procesy metaboliczne w ciele, promując utratę wagi.
 13. suszony kumkwat
 14. Usuwa kaca. Do tego trzeba zjeść około 300 g produktu.
 15. Wzmacnia system nerwowy, łagodzi stres, poprawia samopoczucie.
 16. Daje energię, więc kumkwat jest dobry do zjedzenia na śniadanie.

Należy pamiętać, że kumkwat odnosi się do owoców cytrusowych i że ten owoc jest niezwykły dla naszego organizmu. Aby uniknąć reakcji alergicznych, należy rozpocząć przyjmowanie kumkwatu z minimalną dawką.