Jeśli obserwujesz swoją postać, jesteś na etapie pozbycia się nadwaga lub po prostu chcesz dodać coś przydatnego do swojej diety, radzimy udać się do sklepu po buraki.

Burak i jego kalorie

Ta odmiana korzeni, w przeciwieństwie do rzepy, rzodkiewki lub rzodkiewki, znana jest z przyjemnego słodkiego smaku. Dlatego utrata wagi często ma wątpliwości co do liczby kalorii w burakach. Sto gramów buraków zawiera około 40 kalorii, ale czasami ta liczba zmienia się nieznacznie w zależności od odmiany. Dla tych, którzy uważają spalone kalorie, buraki nie powodują żadnych szkód, ale przynoszą wspaniałe korzyści dzięki ich bogatemu składowi.

Maksymalne składniki odżywcze i minimalna ilość kalorii - to buraki.

  1. Duża ilość błonnika i pektyny zawiera pieczone buraki, podczas gdy jej zawartość kaloryczna pozostaje taka sama - 40 kalorii na 100 gramów. Takie danie doskonale pomaga oczyścić jelita, usunąć z niego różne toksyny i zniszczyć gnilną mikroflorę.
  2. Myśliwi dla ciała bez nadmiaru tłuszczu będą zadowoleni, wiedząc, że to warzywo dietetyczne jest źródłem betainy - związku, który reguluje metabolizm lipidów. Jest to szczególnie obfite w świeże buraki, przy okazji, zawartość kalorii w surowych burakach jest również 40 kalorii, więc można bezpiecznie dodać go do sałatek dla tych, którzy schudną.
  3. To unikalne warzywo korzeniowe zawiera wiele witamin i minerałów, wśród których są szczególnie wiele witamin z grupy B, kwas foliowy, magnez i jod. Dlatego też niskokaloryczne buraki są szczególnie przydatne dla osób z niedokrwistością, niedoczynnością tarczycy, chorobami układu sercowo-naczyniowego, a także kobiet planujących ciążę.

Kolejną miłą rzeczą jest odporność niektórych związków. Dlatego gotowane lub pieczone buraki są nadal przydatne, choć trzeba to powiedzieć Ile kalorii w surowych burakach obróbka termiczna nadal niszczy niektóre witaminy, dlatego najlepiej używać surowych buraków lub ich soku.

Niektóre przeciwwskazania

Pomimo niskiej zawartości kalorii, buraki nadal zawierają pewną ilość węglowodanów - fruktoza sacharoza i glukoza. Dlatego osoby z cukrzycą muszą jeść to warzywo korzeniowe w małych ilościach. Nie zaleca się spożywania buraków dla osób cierpiących na biegunkę, ponieważ powoduje ona efekt przeczyszczający. Ponadto substancja zawarta w tym warzywniku wiąże wapń i zapobiega jego całkowitemu wchłanianiu, dlatego nie powinieneś często jeść buraków z osteoporozą.