Wegetarianizm to cała kultura, kiedy ludzie nie tylko zmieniają swoje nastawienie do jedzenia, ale także do życia w ogóle. Wielu uważa, że ​​jedzenie dla wegetarian jest monotonne i pozbawione smaku, ale w rzeczywistości istnieje wiele smacznych potraw gotowanych bez mięsa. Ponieważ organizm potrzebuje białka, ważne jest, aby wypełnić menu białkiem pochodzenia roślinnego.

Zanim się zorientujesz, co możesz jeść wegetarian, chciałbym powiedzieć, że ta koncepcja jest dość szeroka i obejmuje kilka kierunków. Najpoważniejszym ograniczeniem w żywności jest weganizm , gdy menu nie obejmuje mięsa, ryb, produktów mlecznych, jaj i miodu. Trzymając się ovo wegetarianizmu, osoba może pozwolić sobie na jajka i miód. Innym kierunkiem jest lakto-wegetarianizm i ważne jest, aby wiedzieć, że nie mogą jeść, a więc zwolennicy tego kierunku są zabronieni od jaj, mięsa i ryb. Najłagodniejszą opcją jest lakto-ovo-wegetarianizm, kiedy wolno jeść wszystko z wyjątkiem ryb, mięsa i owoców morza. Ponieważ ta ostatnia opcja jest najczęstsza, zwrócimy na to uwagę.

Co jedzą wegetarianie?

Nie możesz powiedzieć, że dieta wegetariańska jest skąpa i gorsza, a teraz będziesz o tym przekonany.

Co jedzą wegetarianie:

  1. Zboża . Ich skład obejmuje wiele złożonych węglowodanów, które dają niezbędną siłę i energię. Ponadto są bogate w różne minerały, witaminy i inne przydatne substancje. W diecie można uwzględnić wypieki, zboża, makarony, a także płatki śniadaniowe.
  2. Fasola . Jest to doskonałe źródło białka, które jest ważne przy rezygnacji z mięsa. Najwięcej białka znajduje się w fasoli, soi, grochu i ciecierzycy.
  3. Warzywa . Najbardziej przydatne produkty dla wegetarian, ponieważ zawierają wiele biologicznie aktywnych substancji, które biorą udział w wielu procesach w ciele. Dzięki zawartości włókien poprawia się układ trawienny. Z warzyw można przygotować ogromną ilość różnych potraw, które wzbogacą dietę.
  4. Owoce . Świetna opcja na pyszną przekąskę lub przygotowanie deserów. Ponadto zawierają różne witaminy, minerały, kwasy i inne przydatne substancje. Najlepiej przygotować sałatki z owoców, ponieważ dzięki połączeniu różnych owoców można uzyskać ogromną korzyść. Owoce są idealne na śniadanie i przekąski . Nie zapomnij o suszonych owocach, które zawierają składniki odżywcze.
  5. Produkty mleczne . Bardzo ważna część menu wegetarianizmu. Dieta powinna obejmować mleko, twaróg, śmietanę, masło, lody, kefir itp. Należy pamiętać, że niektóre produkty wykorzystują enzymy podpuszczkowe pochodzenia zwierzęcego.
  6. Słodycze . Wybierając słodki, warto wziąć pod uwagę, że wiele rozrywek używa żelatyny, która przyjmuje ich kości i ścięgna zwierząt, a to już nie jest wegetarianizm. Niedrogie poczęstunek, produkty dla wegetarian który może zastąpić cukier, który nie jest zdrowy dla zdrowia i kształtu.

Zwolennicy wegetarianizmu powinni uzupełniać dietę produktami, które są energetycznie wartościowe. Na przykład warto zwrócić uwagę na orzechy, które dostarczają organizmowi białka i tłuszcze roślinne. Chociaż owoce morza są zakazane, ale na stole wegetariańskim są owoce morza - algi zawierające niezbędny jod dla organizmu. Ponadto mają one lekkostrawne białko, witaminy i minerały. Aby urozmaicić i polepszyć smak potraw, nie zapomnij o przyprawach i przyprawach, do których używa się kory, korzeni i nasion różnych roślin. Imbir, różne rodzaje papryki, kurkumy, kardamon, bazylia itp. Są bardzo popularne.