Wiadomo, że jarzębina jest gorzką jagodą, i zyskuje słodycz po mrozach, jeśli pozostaje na gałęziach. Następnie na drzewie widać stada ptaków, które dziobią jego owoce z przyjemnością. Ludzie gotują dżem z jarzębiny, a ponieważ nie wszyscy wiedzą o jego właściwościach leczniczych, warto dowiedzieć się, co jest przydatne w przypadku dżemu z gór.

Skład produktu

Przysmak zrobiony z tej jagody jest naprawdę magazynem witamin i korzystnych właściwości.

 1. Zawiera pektyny, które pomagają oczyścić organizm z toksyn i toksyn, a także utrzymać zawartość korzystnej mikroflory w jelicie.
 2. Dżem z jarzębiny, którego stosowanie potwierdza wieloletnie doświadczenie, zawiera garbniki, które mają działanie ściągające, właściwości hemostatyczne i przeciwzapalne.
 3. Zawiera kompleks korzystnych mikro i makroelementów, a także witamin , dzięki czemu ten produkt jest szczególnie cenny.
dżem z ashberry
Co to jest przydatny dżem?

Dżem jagodowy ma specyficzny smak, a jego zalety wynikają również z obecności kwasów organicznych, między innymi: wina, bursztynu, jabłka, cytryny i innych. Niezwykła kompozycja tego przysmaku pozwala wykorzystać go do leczenia różnych chorób.

 1. Pomaga przywrócić siłę po ciężkim wysiłku fizycznym i okresie pooperacyjnym.
 2. Poprawia skład krwi i jej krążenie, ostrzega anemia , normalizuje poziom cholesterolu we krwi.
 3. Wzmacnia mięsień sercowy.
 4. Pomaga w chorobach wątroby i nerek, a także w przewodzie pokarmowym.
 5. Aktywuje tworzenie korzystnej mikroflory jelitowej i hamuje rozwój szkodliwych, ma niewielkie działanie przeczyszczające.

Dżem z jagód jarzębiny jest nie tylko dobry, ale również szkodliwy, który może być spożywany przez produkt, jeśli jest stosowany bez uwzględnienia stanu zdrowia.

Przeciwwskazania
 1. Nie zalecamy dżemu z dżemem o indywidualnej nietolerancji.
 2. Jest przeciwwskazany dla tych, którzy cierpią na zwiększoną kwasowość żołądka.
 3. Nie należy nadużywać przysmaku jarzębiny ze skłonnością do tworzenia się skrzepów krwi.