Fermentowane mleko uzyskuje się poprzez fermentację upieczonego mleka. Ukraina jest uważana za miejsce narodzin tego sfermentowanego produktu mlecznego.

Produkcja i zastosowanie burgera

W produkcji przemysłowej proces dojrzewania produktu zajmuje znacznie mniej czasu niż przy gotowaniu w domu. Dzięki zastosowaniu fermentowanych bakterii mlecznych fermentacja trwa zaledwie 4,5 godziny. Rezultatem jest gotowy produkt, który nie wymaga żadnych dodatków. Ryazhenka można pić w czystej postaci i dodawać jagody lub twarożek . Może być traktowany jako podstawa przy przygotowywaniu naleśników, naleśników lub ciast. Ten sfermentowany produkt mleczny jest czasami używany do przygotowywania koktajli.

Jak wybrać ryazhenka?

Na półkach sklepowych fermentowany burger można znaleźć w różnym stopniu zawartości tłuszczu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na trwałość. Następnie musisz przestudiować skład produktu. Ryazhenka naturalna nie powinna zawierać barwników, stabilizatorów, konserwantów, aromatów i aromatycznych dodatków. Czasami powstaje z suchego lub odtłuszczonego mleka wzbogaconego w tłuszcze roślinne. Zwróć także uwagę na opakowanie, które sprzedaje ryazhenku. Najlepszym rozwiązaniem jest szkło lub inne solidne opakowanie. Produkt w miękkim worku może mieć nieprawidłową konsystencję.

Ile kalorii znajduje się w sfermentowanej kobiecie?

Ryazhenka kaloryczna zależy od zawartości procentowej tłuszczu. Na przykład, kalorie w ryazhenka 1% tłuszczu - 40. Ryazhenka 2,5% zawiera 54 kcal, w 4% - 67 kcal, a w 6% - 85 kcal. Stosunkowo niska kaloryczność pozwala na wykorzystanie sfermentowanego mleka przy zrzucaniu wagi.

Skład i zastosowanie ryazhenka

Od ryazhenka zawiera duże ilości fosforu i wapń Jest bardzo przydatny dla skóry, paznokci, włosów, układu mięśniowo-szkieletowego i błon śluzowych. Przydatny jest dla kobiet w ciąży, karmiących matek, dzieci i osób starszych.