Nie jest tajemnicą, że twaróg jest podstawą zdrowej i zbilansowanej diety. Ponadto jest to również bardzo przydatne do utraty wagi. Zawiera dużą ilość wapnia, lekkostrawnego białka i laktozy. Składniki te mają bardzo korzystny wpływ na skórę, włosy i paznokcie oraz zdrowie kości. I ogólnie rzecz biorąc, dla miłośników diet - sera, w rzeczywistości, najlepszego przyjaciela! Normalizuje przemianę materii, porządkuje funkcjonowanie przewodu pokarmowego, a nawet uspokaja układ nerwowy. Jest uniwersalny w połączeniu, zarówno z owocami i warzywami, z miodem i różnymi przyprawami. Na jego podstawie można gotować i gorące dania oraz lekkie sałatki i kanapki. Krótko mówiąc, ciągłe korzyści i korzyści dla zdrowia, piękna figura i minimalne przeciwwskazania (z wyjątkiem tego, że przychodzi na myśl nietolerancja laktozy).

Dieta twarogowa na odchudzanie

Wymyślono wiele diet na odchudzanie w oparciu o twarożek. Można rozpocząć od dni wyładunku serowarskiego, kiedy w ciągu dnia dopuszcza się stosowanie nieograniczonej ilości twarogu i pić tylko wodę lub zielona herbata . Jeśli zorganizujesz sobie taki dzień postu raz w tygodniu, a inne dni nie będą się wypełniać na noc (i zaleca się powstrzymanie się od jedzenia w ogóle po 6-8 wieczorem) i trzymaj się względnie zdrowej diety, zawsze będziesz szczupła i w doskonałej formie. Ponownie, jeśli uczucie głodu nadal nie daje ci spokoju przed pójściem spać, jedz obiad z twarogiem, aby uzyskać najlepszy efekt wyszczuplenia, możesz go wymieszać z miodem, cynamonem lub suszonymi śliwkami. Miód doda słodycze i przyspieszy metabolizm, cynamon stępi uczucie głodu, a suszone śliwki poprawią funkcjonowanie jelit, co nie pozwoli na uzyskanie dodatkowych kilogramów.

Jest jeszcze jeden świetny przepis na deser do odchudzania z twarogiem. Urozmaica dietę w menu i jest bardzo prosty w przygotowaniu. Będziesz potrzebował 200 g niskotłuszczowego lub niskotłuszczowego twarogu, łyżki niskotłuszczowej kwaśnej śmietany, 3 łyżki naturalnego białego jogurtu i niewielkiej ilości cynamonu. Wszystko to jest ubijane za pomocą miksera lub mieszane w kole do gładkości. Do niej, jeśli chcesz, możesz dodać miód. Okazuje się bardzo delikatny, satysfakcjonujący i smaczny deser.

W celu szybkiego zmniejszenia masy ciała skuteczne są oparte na mono diety zsiadłe, a także kefir i naturalny jogurt biały. Z napojów, powiedzmy zielonej herbaty (bez cukru) i woda . Tak więc za tydzień można łatwo zrzucić 5 kg. Jednak ta dieta nie jest najzdrowsza i ważne jest, aby przyjmować dodatkowe witaminy. Po jego zakończeniu bardzo ważne jest nie atakowanie żywności, ale stopniowe różnicowanie w diecie, aby nie odzyskać ciężaru, który spadł.

Dieta Osama Hamdi

W ostatnich latach dieta serowa Osama Hamdi, która została zaprojektowana na 4 tygodnie i przyjmuje bardzo ścisłe przestrzeganie wszystkich zasad i diet, stała się bardzo popularna. Jego dużą zaletą jest równowaga i efekt uzdrawiający, który wskazuje na ciało. I, oczywiście, zauważalna utrata nadwagi - do 20 kg! Główne zasady diety to:

    Zmniejszenie masy twarogowej
  • picie dużych ilości wody dziennie (od 2 litrów);
  • całkowita odmowa użycia soli (dozwolone są jednak przyprawy, takie jak pieprz i różne zioła);
  • jakiekolwiek oleje i tłuszcze są zabronione;
  • z owoców trzeba oddać banany, daty, winogrona, figi;
  • Ćwiczenie jest mile widziane.

Dieta jest ściśle przepisana przez wszystkie 4 tygodnie. Bardzo ważne jest przestrzeganie menu każdego dnia. Pomimo udowodnionej skuteczności nie jest łatwo stosować się do tej diety, szczególnie psychicznie, a jeśli "załamiesz się", nie będzie żadnego efektu. Dlatego ta dieta jest przeznaczona tylko dla osób z żelazną migawką i mocą! Chociaż właściwe podejście i jasny cel zawsze pomogą osiągnąć pożądany rezultat.