Twaróg kaloryczny zależy od gatunku, metody produkcji i użytych surowców. Obecnie sery twarogowe dzielą się na trzy kategorie: beztłuszczowe (1,8%), klasyczne (4-18%) i najsmaczniejsze i najbardziej odżywcze - tłuste serki (19-23%). Im więcej tłuszczu w kompozycji - tym wyższa zawartość kalorii w produkcie.

Calorie Diet Curry o niskiej zawartości tłuszczu

Jest to najłatwiejszy rodzaj twarogu, w którym tłuszcz może wynosić od 0,6 do 1,8%. Biorąc pod uwagę, że każdy gram tłuszczu niesie 9 kcal sam w sobie, różnica w porównaniu z odmianami tłuszczowymi jest imponująca.

Na każde 100 g niskotłuszczowego twarogu przypada 86 kcal, aw kompozycji jest to praktycznie czyste białko. Jest wzbogacony o standardowy zestaw twarogu dla witamin i minerałów, wśród których są: A, B, E, C, D, H, potas, wapń , fosfor, sód, fluor i wiele innych. Jednak dietetycy są niejednoznaczni w odniesieniu do tego produktu.

Z jednej strony czyste białko jest doskonałym środkiem do utrzymania masy mięśniowej. Z drugiej strony, bez co najmniej minimalnej ilości tłuszczu mleka (5%) po prostu organizm nie wchłania wapnia ani witamin A, E i D! Dlatego niemożliwe jest całkowite przestawienie się na taki produkt, może on jedynie uzupełniać inne rodzaje twarogu, aby zmniejszyć zawartość kalorii w produkcie.

Ile kalorii w niskotłuszczowym twarogu?

Niskotłuszczowy twaróg zawiera 5% tłuszczu, co daje mu przewagę nad wszystkimi innymi rodzajami: jest dość lekki, ale jednocześnie dobrze zbalansowany, co pozwala organizmowi maksymalnie wchłaniać składniki odżywcze.

Ten ser twarogowy ma kalorię na 100 gramów o niskiej - 145 kcal. Produkt ten doskonale nadaje się do wytwarzania skrzepów serowych, lekkiego śniadania, popołudniowej przekąski lub przekąski po treningu sportowym. Kiedy dieta na odchudzanie najlepiej jest używać tego typu twarogu w codziennej diecie.

Sproszkowane kalorie 9%

Sto gramów tego produktu wynosi 159 kcal. Ma delikatny, delikatny smak i jest jedną z najpopularniejszych odmian. Aby użyć go w diecie, najlepiej zmieszać go z niskotłuszczowym twarogiem w proporcji, która jest bardziej do gustu. Zapewni to dostarczanie i strawność składników odżywczych oraz stosunkowo niską kaloryczność.W jej czystej formie lepiej nie używać takiego twarogu po treningu, zwłaszcza jeśli jest przeznaczony do odchudzania i utrata tłuszczu .

Zawartość kaloryczna tłuszczu z sera tłustego 18%

Ten ser jest najbardziej podobny do wiejskiego, niezwykle miękki i przyjemny. Jego kaloryczność wynosi 232 kcal na 100 g, co czyni ją dość ciężką. Produkty o tak wysokiej zawartości tłuszczu mogą być włączone do diety w celu utraty wagi, z wyjątkiem śniadania, zmieszane z beztłuszczowymi, a następnie tylko sporadycznie (raz w tygodniu) - w celu zapobiegania problemom ze skórą, włosami i paznokciami. Tłuszcz mleczny ma bardzo pozytywny wpływ na kalorii sera kalifornijskiego na 100 gramów wygląd, który wyjaśnia obfitość receptur maseczki na włosy i twarz z mlekiem i produktami mlecznymi.

Maksymalna zawartość tłuszczu w twarogach kalorii wynosząca 23%

Jest to dość rzadka odmiana twarogu, z której można zrobić pyszny, ale wysokokaloryczny deser. Jego wartość energetyczna wynosi 311 kcal na 100 g. Przy otyłości i nadwadze produkt ten można uzyskać w ograniczonych ilościach nie więcej niż kilka razy w roku i lepiej jest przyzwyczaić się do smaku produktów o niskiej zawartości tłuszczu.

Nie zapominaj, że kalorii kalorii można dodać tłuszczowe opatrunki, suszone owoce i orzechy, które można dodać do niego. Dlatego w przypadku opcji żywieniowej lepiej jest wybrać opatrunek z białego jogurtu i świeżych owoców lub jagód.