Twaróg to niezwykle przydatny produkt. Jest źródłem białka, które wchłania znacznie lepsze białko z mięsa. Twaróg jest szczególnie potrzebny kobietom w ciąży i karmiącym, dzieciom, nastolatkom i sportowcom. Dzięki temu produktowi ciało zyskuje siłę do wzrostu, wzmacnia układ kostny, poprawia samopoczucie. Jednak mówimy o naturalnym twarogu. Masa twarogowa i desery z twarogu nie przynoszą korzyści płynących z twarogu.

Korzyści i szkody sera w nocy

Niektórzy dietetycy zalecają jedzenie twarożek w nocy do utraty wagi. Porady te należy jednak traktować jako całość. Twarogowy na noc będzie tylko przyczyniał się do utraty wagi, gdy będzie używany zgodnie z następującymi zasadami:

  1. Oprócz używania twarogu należy przestrzegać diety niskokalorycznej i pić dużo czystej wody.
  2. Twarogowy na noc powinien być spożywany beztłuszczowo i nie krócej niż dwie godziny przed snem. Ten produkt jest trawiony przez około pięć godzin, więc szkodliwość tłustego twarogu w nocy objawi się przeciążeniem układu trawiennego i odkładaniem się dodatkowych kalorii.
  3. Twarogowy na noc można jeść, ale w ilości nie przekraczającej 3 łyżki. W takim przypadku serek powinien być pikantny i bez dodatkowych dodatków.

Dlaczego warto jeść sery na noc?

Twarogowy na noc jest zalecany tym, którzy uprawiają sport lub otrzymują niewystarczającą ilość białka. Beztłuszczowy twarożek pozwala uzyskać niezbędne do życia i budowania komórek białek i wapń bez pobierania dodatkowych kalorii.

Ci, którzy nie mogą zasnąć na czczo i podczas diety mogą jeść na zimno twarożek - beztłuszczowy i bez dodatku cukru. Jednakże, aby nie przeciążać układu trawiennego i nie zakłócać prawidłowego odpoczynku, ostatni posiłek powinien wynosić co najmniej godzinę.