Ci, którzy chcą uzyskać pożądany rezultat ze szkolenia, muszą przemyśleć nie tylko swój program, ale także prawidłowo zbudować swoją żywność. Dlatego wiele osób interesuje się tym, czy można jeść twarożek lub inne produkty przed ćwiczeniem.

Co jeść przed ćwiczeniami?

Wybór produktów zależy w dużej mierze od rodzaju ładunku, jaki będziesz mieć - tlenowego lub beztlenowego. Jeśli masz zamiar ćwiczyć na rowerach treningowych, bieżni lub uczestniczyć w zajęciach grup aerobiku, aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, zaleca się to zrobić przed śniadaniem. W nocy nasze ciało spędza niemal całą podaż glikogenu w wątrobie, więc proces ćwiczeń aerobowych pochłonie tłuszcze. Jednak ludzie, którzy są dość intensywne, lepiej jest mieć przekąskę przed pójściem na siłownię, a ser przed treningiem najlepiej nadaje się do utraty wagi. Jeśli masz bardzo długi trening, możesz dodać do skrzepu niewielką ilość pokarmów bogatych w węglowodany, takich jak owoce. Takie środki pomogą utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi.

Czy ser wiejski jest przydatny po wysiłku?

Pomimo tego, że ser można spożywać przed treningiem, wciąż częściej mówi się, że jest on szczególnie przydatny po ukończeniu treningu, i tak właśnie jest. Po treningu siłowym przez około dwie godziny otwiera się tak zwane "okno białkowo-węglowodanowe", kiedy mięśnie potrzebują pilnie potrzebnego białka i węglowodany i dlatego przyswoić je wystarczająco szybko. Niskotłuszczowy twaróg jest dobrym źródłem białek, które będą wykorzystywane do budowy tkanki mięśniowej. Ponadto, po uprawianiu sportu, konieczne jest dodawanie pokarmów bogatych w węglowodany - miodu, owoców lub suszonych owoców z umiarem, aby przywrócić zapasy glikogenu w mięśniach i wątrobie. Można bezpiecznie powiedzieć, że ser powinien być spożywany przed lub po treningu, ponieważ pokarm bogaty w białko powinien zawsze być obecny w diecie osoby uprawiającej sport.