Niewiele osób wie, że cała ukochana bułgarska papryka pochodzi z Ameryki Środkowej, gdzie uprawiana jest jako roślina wieloletnia. Bliżej północy pieprz to roślina jednoroczna. Dlaczego ta papryka zaczęła nazywać się bułgarskim, a gdzie związek z Bułgarią - nikt nie wie. Bułgarski pieprz jest bardzo popularny w naszych regionach. Ma niecodzienny smak, dobrze pasuje do innych produktów, a jednak w jakiejkolwiek formie go ugotujemy, pozostanie subtelnym smakiem i aromatem. Bułgarskie papryki można jeść tak, można pokroić w sałatki, smażyć, gotować, dusić, bo przy każdym traktowaniu pozostaje smaczne i użyteczne.

Bułgarski pieprz, którego zawartość kaloryczna wynosi 20-30 kcal na 100 gramów, jest doskonałym składnikiem diety odchudzającej. Ponadto, słodka papryka zawiera ogromną ilość witamin, na przykład E, A, R, K, H, C, a także grupę witamin B. Oprócz witamin, bułgarski pieprz może pochwalić się obecnością błonnika i białek, węglowodanów i minerałów, na przykład Potas, wapń, cynk, magnez, żelazo, mangan i wiele innych.

Jaka jest zawartość kaloryczna bułgarskiej czerwonej papryki?

Dobre gospodynie wiedzą, że słodka papryka jest czerwona, pomarańczowa, żółta i zielona. Czy kaloryczność czerwieni i innego koloru pieprzu jest inna? W rzeczywistości zarówno czerwony, jak i zielony, żółty i pomarańczowy są owocami tej samej rośliny. Kolor pieprzu zależy od jego dojrzałości i czasu sadzenia. Na przykład, zielony pieprz zawiera mniej cukru, uważa się, że jest on najbardziej niskokaloryczny. Red jest owocem z dużą ilością cukru, który jest najbardziej kaloryczny. Żółty i pomarańczowy - jest to opcja pośrednia. Z tego możemy wywnioskować ile kalorii w bułgarskim pieprzu - Kalorie w bułgarskim pieprzu około 20 kcal w zielonym pieprzu, bliżej 29-30 kcal - w czerwonym pieprzu. Żółty i pomarańczowy mają z grubsza średnią wartość kaloryczną - około 25 kcal. Pamiętaj, że zawartość kalorii czerwonej bułgarskiej papryki, jak każdy inny produkt, jest określona przez 100 gramów produktu, to znaczy, jeśli 100 gramów to około 25 kcal, to w kilogramach będzie około 250 kcal.

Bardzo przydatne jest spożywanie słodkiej papryki w surowej postaci. Teraz jest duża ilość sałatek z bułgarskim pieprzem, który nadaje szczególny smak, a nawet smak. Kalorie w bułgarskim pieprzu nie wyrządzają wielkich szkód tym, którzy próbują przegrać nadwaga . Bo nawet owoc, który został poddany obróbce cieplnej, nie staje się zbyt ciężki. Na przykład zawartość kaloryczna bułgarskiego duszonego pieprzu nie przekracza 30-31 kcal.