Brokuły to roślina jednoroczna, bliska kalafiorowi. W jedzeniu używa się jego kwiatostanów, które przypominają kształtem zaciśniętą pięść. Wielu naśladowców zdrowe odżywianie To warzywo jest niezbędnym składnikiem diety. Dlaczego ta niezwykła kapusta jest tak cenna? Jakie są korzyści i szkody brokuł?

Korzyści z brokułów

Stosowanie brokułów w organizmie polega na tym, że jest bogaty w witaminy C, PP i K. Fosfor, magnez, wapń i żelazo zawarte w kwiatostanie wzmacniają zdrowie, sprawiają, że organizm jest mniej podatny na choroby. Ze względu na bogactwo brokułów z rzadką witaminą U zapobiega rozwojowi wrzodów.

Jest nasycony beta-karotenem, który jest "witaminą piękna". Przyczynia się do przywrócenia wzroku, aw tej kapuście znajduje się w wystarczająco dużej ilości.

Białka zawarte w kwiatostanach są bogate w aminokwasy. Przy regularnym stosowaniu brokułów pomaga regulować poziom cukru we krwi. Celuloza zawarta w warzywach przyczynia się do usuwania z organizmu toksyn i szkodliwych toksyn. Produkt ten jest stosowany w medycynie tradycyjnej jako środek zapobiegawczy w przypadku chorób nowotworowych, zaćmy i uderzeń . Ważne jest, aby używać tej kapusty dla kobiet w ciąży: zmniejsza to prawdopodobieństwo wystąpienia patologii w ciele dziecka.

Wartość odżywcza brokułów jest następująca: na 100 gramów produktu znajduje się 2,82 g białka, 0,37 g tłuszczów i 6,64 g węglowodanów.

Brokuły i ich zalety

Brokuły mogą być szkodliwe tylko wtedy, gdy dana osoba cierpi na nietolerancję osobniczą. Konieczne jest również przestrzeganie norm sanitarnych i higienicznych oraz dokładne umycie kwiatostanów kapusty. Nie ma innych przeciwwskazań do jego stosowania. Dotyczy to także wersji zamrożonej.