Podstawą zdrowej i zbilansowanej diety jest odpowiednia kombinacja pokarmów. Jeśli zdecydujesz się pozbyć dodatkowych kilogramów, przywróć wagę do normalności lub po prostu zbierz, aby pozbyć się złych nawyków i prowadzić zdrowy tryb życia, najpierw musisz zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo, jakie produkty spożywcze są odpowiednie dla zdrowego i racjonalnego żywienia, jak je spożywać i w jakiej kombinacji jemy. Zdrowa dieta może być przydatna nie tylko dla utraty wagi, ale także dla poprawy samopoczucia i jakości życia osoby jako całości.

Zdrowa dieta: dieta czy styl życia?

Po przestudiowaniu zasad zdrowego odżywiania dowiesz się, jak możesz jeść smaczne jedzenie i zachować zdrowie w tym samym czasie. Używając zdrowej diety jako diety, możesz schudnąć, a jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia, nie możesz nawet myśleć o tych dodatkowych kilogramach.

Aby wybrać dla siebie prawidłowy i zdrowy sposób odżywiania, musisz zmienić swoją zwykłą dietę. Zapamiętaj jedną podstawową zasadę: "Zdrowa dieta to zdrowe życie!" Musisz zacząć od zmiany metod zwykłego gotowania. Gotowanie zdrowych i zdrowych dań nie oznacza, że ​​potrawy będą świeże i monotonne. Raczej docenisz korzyści płynące ze zdrowej żywności i poczujesz wdzięczność własnego ciała.

Zdrowe menu dietetyczne do odchudzania musi spełniać określone wymagania:

главный источник белков животного происхождения. Mięso jest głównym źródłem białka zwierzęcego. Białko jest najrzadszym produktem na ziemi. Białka są niezbędne dla naszego organizmu, przynajmniej dlatego, że są podstawą każdej komórki, każdego narządu. Mięso musi wybrać najmniej tłuszczu. Wieprzowina może być zastąpiona wołowiną, kurczakiem i króliczym mięsem. Przydatne będą również ryby o niskiej zawartości tłuszczu. Wybierając mięso, należy uważać, aby nie miał warstwy tłuszczu, pożądane jest stosowanie filetów. Jeśli chodzi o sposób gotowania, mięso lepiej gotować i piec. Smażone mięso nie jest zalecane.

источники витаминов и микроэлементов, снабжают организм жизненной энергией и улучшают обмен веществ. Warzywa i owoce - źródła witamin i pierwiastków śladowych, dostarczają organizmowi energii życiowej i poprawiają metabolizm. Warzywa i owoce powinny stanowić 40-45% podstawowej diety zdrowego człowieka. Jedz owoce i warzywa lepiej świeże. Można również gotować na parze warzywa, robić z nich sałatki, gotować zupy. Możesz zrobić sok z owoców. Pamiętaj, że przedwcześnie pojawiające się na półkach warzyw i owoców mogą zawierać azotany szkodliwe dla organizmu. Nie spiesz się, aby je kupić, poczekaj na sezon, kiedy pojawiają się w obfitości.

это источник углеводов и растительных белков. Zboża są źródłem węglowodanów i białek roślinnych. Węglowodany są niezbędne dla prawidłowego metabolizmu organizmu. Najbardziej odpowiednie zboża do zdrowej diety to: płatki owsiane, gryka, ryż i fasola. Ze zbóż można ugotować różne rodzaje zbóż, z dodatkiem mięsa, warzyw, owoców i ziół.

источник необходимых организму жирных кислот. Olejki - źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Tłuszcze zwierzęce (masło) mają stałą konsystencję i zawierają nasycone kwasy tłuszczowe. Tłuszcze roślinne (olej roślinny, nasiona, orzechy) są zwykle płynne, zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe. Tłuszcze roślinne powinny dominować w zdrowej żywności dla kobiet i mężczyzn. Tłuszcze roślinne mają pozytywny wpływ nie tylko na metabolizm, ale także na zdrowie seksualne. Służy do gotowania zdrowych posiłków oliwy z oliwek, orzechów włoskich i orzeszków piniowych, orzechów laskowych.

источник кальция и животного белка. Produkty mleczne są źródłem wapnia i białka zwierzęcego. Użyj mleka, kefiru, twarogu o minimalnej zawartości tłuszczu w diecie. Z pomocą mleka i twarogu możesz przygotować różnorodne desery, wypełniając je owocami i jagodami. Ponadto, mleko może być gotowane owsiankę proponowanych zbóż.

Przygotuj zdrowe menu dietetyczne na tydzień i wypróbuj tę metodę dla siebie. Здоровое питание рецепты Podziel liczbę posiłków 5-6 razy, jedz na zasadzie "mniej, ale więcej". Wymień czarną herbatę na zieloną, bez cukru. Cukier można zastąpić miodem i solą - sosem sojowym. Wyklucz kawę i alkohol z diety. Wyniki będą widoczne po pierwszych pięciu dniach!

Aby uzyskać najlepszy efekt ze zdrowej diety, ćwiczenia. Połączenie tych dwóch składników i odrzucenie złych nawyków zmieni Twoje życie na lepsze! Poranne ćwiczenia i lekkie jogging naładują cię wigorem i zwiększą nastrój przez cały dzień. Z biegiem czasu możesz myśleć o uprawianiu sprawności fizycznej lub uprawianiu jakiegoś sportu.

Z poważaniem życzymy powodzenia!