Christian Bale - znany aktor, wszechstronny. Nie boi się żadnej metamorfozy, więc jest gotowy na zmiany w wyglądzie, a nawet na eksperymenty ze zdrowiem. Po obejrzeniu wszystkich filmów z udziałem chrześcijanina można zobaczyć, jak ze względu na role radykalnie zmienia on swoją formę fizyczną. Na przykład, aby zagrać w "American Psycho" faceta, który ma obsesję na punkcie zdrowego stylu życia, regularnie chodził po sport i dobrze jadł, a jego waga wynosiła 81 kg. Do roli w filmie "The Machinist" aktor musiał poważnie schudnąć, a co za tym idzie, na wadze Christian Baila ze wzrostem o 183 cm wynosił tylko 55 kg. Po tym, jak aktor otrzymał rolę Batmana, musiał ponownie przybrać na wadze do 90 kg. Takie zmiany czynią cuda ogromną liczbą osób, które są zainteresowane sposobem na utratę wagi aktora.

Dieta chrześcijańska Bale

Zacznijmy od skrajnej utraty wagi za rolę w filmie "The Machinist", który według dietetyków jest niebezpieczny dla zdrowia. Kaloryczna zawartość codziennej diety Beyle'a wynosiła tylko 300 kcal, czyli 10 razy mniej niż norma niezbędna dla zdrowej osoby. Chrześcijanin przez trzy miesiące przestrzegał bardzo rygorystycznej diety i można powiedzieć, że prawie głodzono. Jego codzienna dieta obejmowała:

  • śniadanie: filiżanka kawy bez dodatków, czyli śmietana lub cukier i jabłko o niewielkich rozmiarach;
  • obiad: 200 g tuńczyka we własnym soku i bez oleju oraz filiżanka kawy bez dodatków;
  • kolacja jest identyczna jak śniadanie.

Aby zachować zdrowie, aktor dodatkowo wziął kompleksy witamin i wypił dużo płynu. Obserwując taką dietę, Christian Bale stracił na wadze nie tylko dzięki masie tłuszczowej, ale także mięśniom. Aby nie koncentrować się na uczuciu głodu, rozpraszał się na wszelkie możliwe sposoby, na przykład czytając książki. Bail starał się spędzać cały czas w domu, odmawiając uczestnictwa w imprezach i innych instytucjach, aby nie kusić się po raz kolejny dietą. Przyznał, że tylko dyscyplina i samopoświęcenie umożliwiły osiągnięcie tego celu. Oprócz diety, aktor nasilił się w sporcie, dając pierwszeństwo obciążeniom tlenowym, mianowicie bieganiem. W rezultacie idealnie podszedł do roli, ale jednocześnie jego zdrowie zostało poważnie osłabione. Dla dziewcząt taka dieta jest bardzo niebezpieczna, ponieważ może prowadzić do osłabienia, omdlenia i problemów w cyklu menstruacyjnym. Nawet tak rygorystyczna dieta negatywnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego i cierpi system nerwowy, więc osoba staje się drażliwa.

Po tym, jak chudy Christian Bale wrócił do normalnego odżywiania, jego ciało, aby zrekompensować wszystkie utracone kalorie i składniki odżywcze, zaczęło magazynować tłuszcz z podwójną prędkością. Wszystko to czeka i inni ludzie, którzy będą preferować tak głodny spadek masy ciała.

Teraz pozostaje dowiedzieć się, jak szczupły Christian Bale przybrał na wadze, aby zostać superbohaterem w filmie "Batman". Aktor musiał przejść do programu mającego na celu przybranie na wadze i budowę mięśni. Jego dzienna wartość opałowa była już ponad normą, czyli 4000 kcal. Jego codzienna dieta opierała się na fakcie, że organizm otrzymał 350 gramów białka, 500 gramów węglowodanów i 70-90 gramów tłuszczu. Warto zauważyć, że Bale jest wegetarianinem, więc nie je mięsa i drobiu. Aby uzyskać niezbędne białko, włączył do diety ryby, jaja i produkty mleczne, a także koktajle proteinowe . Christian przerzucił się na jedzenie frakcyjne, konsumując jedzenie co 2-3 godziny. Jeśli chodzi o trening, nacisk kładziono na ćwiczenia siłowe o dużej wadze. W rezultacie przez pięć miesięcy waga chrześcijan prawie się podwoiła i wynosiła 100 kg.

Cristian Bale Lean