Chińczycy różnią się od innych mieszkańców planety swoją harmonią, ponieważ bardzo trudno jest znaleźć Azjatę z nadwagą. Stwarza to agiotage, ponieważ wielu chce poznać ich sekret. W rezultacie pojawiło się kilka chińskich diet, które są popularne.

Chińska dieta dla szybkiej utraty wagi

Wielu zdziwi się, że prawie wszystkie przedstawione metody oznaczają użycie znanych produktów. Wszystko jest zrozumiałe - chińska dieta nie ma nic wspólnego z tradycjami żywieniowymi w krajach azjatyckich. Wśród ogółu można znaleźć obecność w menu ryżu i zielonej herbaty, które są popularne w Chinach. Prezentowane metody odchudzania są surowe, dlatego przed ich zastosowaniem warto odwiedzić lekarza, aby nie zaszkodzić zdrowiu.

Chińska dieta - menu na 14 dni

Taki schemat żywienia jest odpowiedni dla tych, którzy mają siłę woli i niezachwianą chęć do utraty wagi, ponieważ będą musieli stawić czoła takim koncepcjom jak zawroty głowy, osłabienie, ból głowy i ból i tak dalej. Wynika to z faktu, że chińska dieta przez 14 dni, której menu zostanie przedstawione poniżej, jest surowa i niezrównoważona. Dietetycy zalecają dodatkowo przyjmowanie kompleksów witaminowych. Jeśli stoisz dwa tygodnie, możesz rzucić minimum 6 kg.

Ważne jest, aby wiedzieć, że wszelkie odchylenia od tej diety - i wszystko może pójść nie tak. Aby zapisać wynik, musisz prawidłowo powrócić do normalnej diety, dodając produkty stopniowo iw niewielkich ilościach. Przeciwwskazane chińskiej diety dla osób z przewlekłymi chorobami, problemy z układem pokarmowym, a kobiety w sytuacji.

Chińska dieta

Chińska dieta solna

Podstawową zasadą przedstawionej metody odchudzania jest całkowita odmowa soli, cukru i jego substytutów. Nie można jeść smażonych, tłustych, słodkich i innych szkodliwych pokarmów. Chińska dieta, której menu jest opisane poniżej, pomaga normalizować poziom cholesterolu i oczyszczać organizm. W ciągu 14 dni należy pić dużo wody i zielonej herbaty, aby usunąć z ciała produkty rozkładu. Aby uzyskać dobry wynik, przestrzegaj następujących zasad:

  1. Menu zawiera trzy główne posiłki, jeśli między nimi jest silny głód, możesz sobie pozwolić na herbatę lub kawę bez cukru.
  2. Aby poprawić smak dozwolonych produktów, dozwolony jest sok cytrynowy zamiast soli.
  3. Jeśli czujesz się dobrze, pamiętaj o uprawianiu sportów, które poprawią wyniki diety.
  4. Najlepiej go używać czerwony chiński ryż , który jest bardzo przydatny.
  5. Zacznij rano od szklanki wody, aby uruchomić metabolizm.
Chińska dieta solna

Chińska dieta - ryż

Istnieje kilka odmian tej metody odchudzania, a najbardziej rygorystyczna opcja, zaprojektowana na tydzień, obejmuje spożywanie wyłącznie ryżu i wody. Ze względu na obecność dużej ilości błonnika, zboża "oczyszczą" organizm, usuwając szkodliwe substancje dla zdrowia i odchudzając się z niego. Nie zapomnij o wodzie, której potrzebujesz do mycia owsianki, w przeciwnym razie może wystąpić zaparcie.

Jest jeszcze jeden Chińska dieta na odchudzanie , którego menu można obserwować nie dłużej niż tydzień. Ryż w tych dniach jest dozwolony w nieograniczonych ilościach, ale nie można w nim umieścić żadnych dodatków. Rano, po przebudzeniu, zaleca się wypicie kilku szklanek wody i powtarzanie tej procedury co drugi dzień. Na śniadanie można dodać 150 gram sałatki warzywnej wypełnionej kroplą oleju do ryżu, aw porze obiadowej zjeść owsiankę i mały kawałek gotowanego fileta z kurczaka. Kolacja jest najskromniejsza i obejmuje tylko połowę grejpfruta.

Chińska dieta - herbata z mlekiem

Mleko jest wspólnym napojem dla krajów radzieckich. Surowa chińska dieta implikuje użycie tylko tego napoju, więc uważa się, że jest niezrównoważona, więc długoterminowa zgodność może zaszkodzić zdrowiu. Jego główną zasadą jest mycie ciała. Mleko zawiera wiele przydatnych substancji, a napój jest stosunkowo pożywny. W celu przygotowania w równych częściach zieloną herbatę i mleko miesza się z 1,5% zawartością tłuszczu.

Chińska dieta

Surowa, ale skuteczna chińska dieta do dojenia oznacza dzienne spożycie 1,6 litra gotowego napoju, który należy pić w równych porcjach w ciągu dnia. Przez jeden dzień możesz wyrzucić 0,5-2 kg. Jeśli chcesz dłużej utrzymać dietę, to z wyjątkiem 1,5 litra napoju możesz zjeść porcję płatków owsianych na wodzie, zupę warzywną, ale bez ziemniaków, 80 g gotowanego filetu i warzyw parowych. Przestrzeganie takiej diety może trwać do 10 dni iw tym czasie będzie można rzucić do 5-7 kg.

Chińska chłopska dieta

Już z tytułu jasno wynika, że ​​dieta ta nie jest "odżywcza", ponieważ menu składa się z filiżanki suchego ryżu na dzień. Przygotowanie owsianki w niecodzienny sposób. Najpierw należy wlać ją dużą ilością wody i doprowadzić do wrzenia, a następnie wylać na durszlak i spłukać pod zimną wodą. Następnie przynieś owsiankę z powrotem na patelnię, zalej świeżą wodą, aby jej poziom był o 1 cm wyższy i gotuj na małym ogniu. Chińska ścisła dieta opiera się na takich zasadach:

  1. Gotowaną owsiankę należy podzielić na trzy porcje i jeść w ciągu dnia bez żadnych dodatków.
  2. Codziennie musisz pić co najmniej 3 litry wody, przestrzegając reżimu: na gardle co 10-15 minut za 1 łyżkę. po zjedzeniu ryżu.
  3. Czwartego dnia możesz dodać trochę sosu sojowego do ryżu. W menu możesz również uwzględnić świeże warzywa.
  4. Siódmego dnia trzeba ponownie oczyścić ryż i pić, zaleca się zagotować go w objętości 2-3 litrów.