Wydaje się, że może być bardziej zwyczajny niż pomarańczowy? Ale nawet te owoce są w stanie zaskoczyć, na przykład, nie wszyscy wiedzą o obecności zakrwawionej pomarańczowej kuli. Ale jak przydatne są czerwone pomarańcze, czy warto ścigać się w niecodziennym kolorze, czy też lepiej preferować długo znajome owoce?

Jaka jest różnica między czerwoną pomarańczą a zwyczajną?

Takie owoce są uprawiane w Maroku, USA, Chinach i Hiszpanii, a nazwa jest zobowiązana do głębokiego odcienia pulpy i purpurowej skórki. Owoce są nieco mniejsze niż zwykłe pomarańcze, a smak jest zupełnie inny. Łączy w sobie truskawki, maliny i winogrona z fantastycznymi cytrusowymi odcieniami. Ze względu na aromat skórki w gotowaniu stosuje się go, a nie tylko miąższ, a także czerwone, pomarańczowe kwiaty. Owoce są spożywane na świeżo, ich sok jest używany, zmiażdżona skórka jest dodawana do mięsa, ryb lub likierów, kwiaty są dekorowane kwiatami i dodawane do nich w celu nadania oryginalnego odcienia smakowi.

Korzyści zdrowotne i korzyści czerwonych pomarańczy

Dogodnie różni się od ich innych owoców nie tylko oryginalnym smakiem i kuszącym kolorem, w nich i niezbędnych elementach ciała znacznie więcej. Na przykład jeden czerwony owoc zawiera normę dzienną witamina C . Istnieją również witaminy A, grupy B, kwas foliowy, magnez, potas, żelazo i wapń, a także przeciwutleniacze - prawdziwi obrońcy przed wolnymi rodnikami.

Dzięki takiemu bogactwu substancji ważnych dla zdrowia naukowcy zastanawiali się nad korzyściami i szkodliwością czerwonych pomarańczy. Ich badania wykazały pozytywny wpływ na serce i naczynia krwionośne, przywrócenie prawidłowego ciśnienia i poprawę aktywności umysłowej. Wysoka zawartość wapnia pomaga zachować zdrowe zęby i kości, a beta-karoten w połączeniu z tiaminą chroni komórki przed zniszczeniem i pomaga w łatwiejszym pozyskiwaniu energii z pożywienia.

Na tym zestawieniu, zamiast pożytecznych czerwonych pomarańczy, nie kończ. Zapewniają potężne wsparcie dla układu odpornościowego, zwalczają stany zapalne i wirusy, przyczyniają się do rozwoju hemoglobina . Takie umiejętności pozwalają na wykorzystanie owoców w leczeniu reumatyzmu, astmy, zapalenia oskrzeli, gruźlicy, zapalenia oskrzeli i zapalenia płuc. Fani czerwonych pomarańczy będą mogli zauważyć poprawę trawienia, pobudzenie apetytu, obniżenie zmęczenia, cholesterolu i obrzęków. Dzięki usuwaniu toksyn organizm staje się bardziej wytrzymały i odporny na różne obciążenia. Sok pomaga w niedokrwistości, przeziębieniach. czerwony pomarańczowy choroby, miażdżyca, zapalenie okrężnicy, zaparcia, guzy i wzdęcia, a także doskonale dezynfekują całą jamę ustną. Ponadto zawartość kalorii owoców jest bardzo niska (36 kcal na 100 gramów), dzięki czemu mogą być dobrym pomocnikiem w walce z otyłością.

Ale nie powinno się ślepo kusić korzyściami czerwonych pomarańczy dla zdrowia, mogą również powodować uszkodzenie zapalenia żołądka o wysokiej kwasowości i wrzodów. Duża ilość cukru nakłada również ograniczenia na konsumpcję takich owoców. Nie wolno również nadużywać czerwonych pomarańczy z alergią i podczas karmienia piersią.