Odpowiedź na pytanie, jak się zachować Świetny post Warto wiedzieć przed samym rozpoczęciem akcji, aby realistycznie ocenić swoją siłę. Wszakże w ciągu 40 dni konieczne jest przestrzeganie dość surowych zasad, które odnoszą się nie tylko do jedzenia, ale także do życia w ogóle.

Wielki post - zasady zgodności

Na początek należy podkreślić, że w Wielkim Poście jest powstrzymanie się od wszelkich przyjemności, w szczególności od seksu, alkoholu i palenia. Jeśli kosztem pierwszych ludzi, żonaci, zwykle robią sobie przerwę, to pozostałe aspekty powinny być ściśle przestrzegane.

Wielki post oznacza także dietę, która jest z natury wegetariańska: mięso, drób, ryby, produkty mleczne, biały chleb i jajka są zabronione. Wiele z tych produktów znajduje się na stole przeciętnej osoby każdego dnia, dlatego trudno jest przejść na nowy rodzaj żywności.

Wiele z nich kontynuuje odpust i pozwala sobie na niektóre z zakazanych list. Należy jednak rozumieć, że nie ma innego sposobu, jak pościć w Wielki Post, z wyjątkiem tego, jak przestrzegać absolutnie wszystkich recept w ciągu 40 dni.

Co możesz jeść w Wielkim Poście?

Pomimo tego, że produkty zwierzęce wypadają z menu, można jeść całkiem harmonijnie. Najważniejsze - nie zapomnij wypełnić brak białka z naturalnych źródeł - fasola, groch, soja, fasola, soczewica, wszelkiego rodzaju orzechy. Te produkty muszą znajdować się na stole przynajmniej raz dziennie.

Podstawą diety powinny być wszelkiego rodzaju zboża, zupy bez mięsa i bez bulionu mięsnego, a także gulasze warzywne i zapiekanki w różnych odmianach. Dozwolone są tylko słodycze. owoc we wszystkich postaciach, czekolada, ciastka, ciasto, ciasto, lody i inne typowe opcje są surowo zabronione.