Prawdopodobnie każda kobieta miała taką sytuację - siedzisz wieczorem przed telewizorem, a lodówka przyciąga się do siebie, ale jeśli oglądasz swoją postać, powinieneś wiedzieć, że nie możesz jeść w nocy, ponieważ ciało nie może strawić jedzenia i się obraca w tłuszczu. Ale co zrobić, jeśli jest tylko jedno pragnienie w głowie - jeść, co robić i jak pozbyć się północy apetyt ?

"Chcę jeść!"

Wiele kobiet, aby nie zostać zauważonym z ciastem w dłoniach, starają się jeść w nocy w tajemnicy, a niektóre nie wstydzą się i wlać więcej jedzenia do swojego talerza i zjeść się przed telewizorem. Wszyscy ludzie mają swoje własne powody do nocnych przekąsek i wszyscy jedzą inaczej. Ktoś może od razu zjeść ogromną porcję, a ktoś przez cały wieczór 20 razy biegnie do lodówki.

Przyczyny apetytu o północy
  1. Wiele kobiet korzysta z porad - nie jedz po 19:00. To stwierdzenie nie jest całkowicie poprawne, musisz jeść nie później niż 3 godziny przed snem. Jeśli nie jesz przez długi czas, ciało zacznie wymagać jedzenia i najczęściej zdarza się to właśnie w nocy.
  2. Często kobiety wykorzystują swoje problemy i podkreśla , tylko w nocy, kiedy nikogo nie ma w pobliżu, a wszystkie doświadczenia są wyrzucane z nową siłą.
  3. Przyczyną apetytu o północy może być choroba żołądka i jelit, na przykład wrzód lub zapalenie żołądka.
  4. Przyczyną takiego apetytu mogą być również zaburzenia hormonalne w ciele.
Jak sobie z tym poradzić?

Oto kilka wskazówek, które pomogą raz na zawsze pozbyć się apetytu o północy:

  1. Pamiętaj, aby zjeść śniadanie . Jedną z najczęstszych przyczyn apetytu przed snem jest brak śniadania. Rano musisz jeść, ponieważ nie tylko otrzymujesz niezbędną energię, ale także nasycasz ciało przez długi czas. Twoja codzienna dieta powinna obejmować: obfite śniadanie, pełny obiad, lekką kolację i kilka przekąsek. Zacznij jeść prawidłowo rano, a zauważysz, jak za kilka dni zapomnisz o jedzeniu przed pójściem spać. Na przykład zjedz jogurt i kilka owoców, a następnie dodaj bułeczkę, orzechy, jajka, owsiankę itp. Przyzwyczajasz się do tego i po chwili obfite śniadanie stanie się normą.
  2. Konieczne jest jedzenie w małych porcjach . Jeśli jesz codziennie 5 razy dziennie w małych porcjach, na ogół nie poczujesz poczucia głodu. Jako przekąski można jeść orzechy, owoce, produkty mleczne.
  3. Poczuj głód - pij wodę . Czasami ciało myli głód i pragnienie. Spróbuj najpierw pić wodę, a potem, jeśli nadal będziesz głodny, zjedz przekąskę. Wieczorem pij herbatę bez cukru, mleka lub kefiru. Z tego powodu żołądek jest pełny i nie można dużo jeść.
  4. Menu kolacji powinno zawierać tylko lekkie potrawy . Na obiad zaleca się jeść warzywa lub owoce Jak poradzić sobie z apetytem o północy1 sałatka, twaróg lub inne produkty mleczne. Nie poddawaj się wieczorny posiłek, inaczej w nocy na pewno chcesz iść na spacer do lodówki.
  5. Uprawiaj sport wieczorem . Wykonaj proste ćwiczenia, takie jak zginanie, przysiady, wstrząsanie prasą, możesz iść na spacer lub pobiegać wieczorem. Pomoże to zmniejszyć apetyt i nie myśleć o jedzeniu w nocy.
  6. Musisz pozbyć się stresu . Jeśli nie możesz samodzielnie rozwiązać problemów, skontaktuj się ze specjalistami, którzy udzielą Ci przydatnych wskazówek i zaleceń.

Jeśli pozbędziesz się zwyczaju jedzenia w nocy, to po chwili stracisz na wadze i poczujesz się wspaniale, powrócisz do zdrowego snu i dobrego samopoczucia.