Dziś modne jest wierzyć w postęp naukowy i schudnąć ze starą metodą "dziadka" właściwe odżywianie i sport, wielu nie chce. Dziewczyny chętnie wierzą, że teraz jest całkiem możliwe, aby schudnąć bez diety, po prostu biorąc pigułki. Lub przynajmniej używaj tłumików apetytu, aby ułatwić dietę.

Leki zmniejszające apetyt: anorektycy

Oficjalnie, leki zmniejszające apetyt są nazywane anorektycznymi (z tego samego łacińskiego korzenia powstaje również nazwa choroby, powodująca anoreksję - jadłowstręt psychiczny). Po zażyciu tych tabletek rozpoczynają się aktywne procesy chemiczne wpływające na mózg, a mianowicie podwzgórze, ponieważ znajduje się środek apetytu. Jego takie tabletki są aktywnie tłumione, więc osoba, która wypiła tabletkę, nie odczuwa głodu.

Wszystko jest dobrze, tylko wpływ na mózg jest bardzo niebezpieczny. Nie jest tajemnicą, że jakiś czas temu amfetaminę uznano za pigułkę na odchudzanie (przykład jej zastosowania w tej roli znajduje odzwierciedlenie w kultowym filmie "Requiem for a Dream"), a teraz ten lek jest uważany za narkotyk i znajduje się na liście zabronionych substancji. Jakikolwiek wpływ na mózg, nawet przy obecnym poziomie rozwoju nauki, jest bardzo niebezpieczny - nie trzeba długo czekać, efekty uboczne zaczynają się dość szybko, kilka dni po rozpoczęciu odbioru. Należą do nich: utrata snu, bezsenność, pragnienie, suchość w ustach, depresja, stany nerwowe, agresja, drażliwość, ciągłe zmęczenie itp. Ta lista może być kontynuowana przez długi czas.

Tego typu leki blokujące apetyt są bardzo niebezpieczne dla zdrowia i nie należy eksperymentować z samym sobą. Każdego roku kilka tabletek takich tabletek jest usuwanych z produkcji, ponieważ okazuje się, że albo hamują aktywność układu sercowo-naczyniowego, albo zatruwają inne narządy.

Tabletki z apetytem na apetyt

Andrenalina, hormon stresu, działa bezpośrednio na nerwy, powodując podekscytowanie i aktywność. Powinien być już ostrzeżony, ponieważ ten lek jest hormonalny. Oczywiście pomaga to zapomnieć, ale jest bardzo szkodliwe dla organizmu w ciągłym stresie - i ten stan trudno jest inaczej scharakteryzować. Skutkami ubocznymi może być bezsenność, zwiększony niepokój, bóle głowy, depresja, drażliwość. Używanie takich narzędzi może być bardzo niebezpieczne dla tych, którzy mają problemy z układem sercowo-naczyniowym i nerwowym.

Leki hamujące apetyt serotoniny

Czasami można znaleźć i leki zmniejszające apetyt, które zawierają hormon radości - serotoninę. Zwykle organizm sam je produkuje, ale w tym przypadku oferuje się jej syntezę chemiczną. tabletki, które pokonują apetyt Osoba, która czuje się łatwo i radośnie, łatwiej jest odmówić słodyczy i produktów mącznych: w końcu jemy z reguły, aby zadowolić siebie, wywołać pozytywne emocje. Takie leki nie są dostatecznie zbadane i je przyjmują - oznacza to przeprowadzenie eksperymentu na własnym organizmie.

Jak wybrać leki na apetyt?

Należy rozumieć, że leki, które tłumią apetyt - ten lek do leczenia otyłości etapu 2-3, a nie w celu utraty 5-10 funtów. Niezależnie od tego, nie wolno samoleczenia i wybrać x za radą przyjaciół lub opinii nieznajomych (a nawet agentów reklamowych) w Internecie. Aby umówić się na wizytę, skontaktuj się ze specjalną kliniką z dietetykiem, która pomoże ci ocenić ryzyko i przepisać najlepszą opcję w twojej sytuacji.