Być może na świecie nie ma kobiety, która jest w 100% zadowolona z wyglądu. W głębi naszej duszy każdy z nas chciałby coś poprawić, a następnie - być doskonałością. Większość z nas narzeka na naszą figurę i spędza czas dzień w dzień w poszukiwaniu cudownej diety, która pozwoliłaby nam jeść wszystko i schudnąć.

Jaki jest sekret utraty wagi?

Wykluczamy (tymczasowo) szkodliwe (jak się okazało!) Ziemniaki z naszej diety, kategorycznie mówimy "nie" węglowodanom, boimy się ognia z tłuszczami i boimy się białek "dwulicowych". W końcu zamieniamy się w przestraszoną głodną bestię, która próbuje zaspokoić swój głód koksem dietetycznym. A przecież panaceum znajdował się absolutnie w pobliżu, aby się rozrzedzić, konieczne jest przestrzeganie zasad właściwego jedzenia.

Odżywianie i utrata masy ciała

Właściwa dieta do odchudzania opiera się na prostej prawdzie - jedz trochę mniej, niż wydajesz. W związku z tym nie ma potrzeby zajmowania się pustymi ograniczeniami, a cała spożywana żywność powinna przynosić korzyści i spełniać wymagania organizmu. W naszej diecie prawidłowego odżywiania dla utraty wagi zawsze znajdzie się miejsce na białka i tłuszcze, a nawet na węglowodany, więc wyjaśnimy, co musimy jeść, aby schudnąć.

  1. Węglowodany. Wybierz te, które nasycają nas tak długo, jak to możliwe, czyli - wolne węglowodany. Należą do nich: produkty z mąki żytniej i pełnoziarnistej, niesłodzone owoce, zboża, pieczone ziemniaki. Zgodnie z prawidłową dietą na odchudzanie powinny być spożywane rano i po południu, aby wieczorem nie odczuwać nadmiernego głodu.
  2. Wiewiórki. Wybieramy produkty niskokaloryczne: cielęcina, kurczak, indyk, niskotłuszczowy twarożek i kefir, ser do 25% tłuszczu, ryby. Przy odpowiednim odżywianiu dla utraty wagi każdy główny posiłek powinien zawierać białka.
  3. Tłuszcze. Nasza dzienna dawka tłuszczu to 2 łyżki. olej roślinny lub 30g orzechów.
  4. Owoce i warzywa są niezbędne w zdrowej diecie do odchudzania. Te żywność bogata w błonnik , który przede wszystkim zapewnia prawidłowe funkcjonowanie jelita. Niesłodzone owoce i warzywa trzeba jeść 300-400 g dziennie, ale słodkie owoce, takie jak winogrona i banany, można jeść do godziny 14.00.
  5. Reszta. Wszystko, co pozostało poza listą do odpowiedniej zbilansowanej diety dla utraty wagi, nie ma związku. Ale jeśli naprawdę chcesz, to - trochę możesz. Dietetycy radzą co 7-10 dni, aby zjeść coś niedozwolonego i bardzo pożądanego.

I wreszcie sekret ...

Ale spożycie tych produktów nie oznacza, że ​​Twoja dieta na odchudzanie jest poprawna. Okazuje się, że najważniejszą rzeczą jest wielkość ... Część owsianki powinna być równa twojej pięści, mięsa i ryb - dwie dłonie, warzywa i owoc - dwie pięści, kefir, mleko - 1 szklanka i twarożek - około 200 g. Ilość posiłków dziennie - 5-6 razy. To główny sekret właściwego odżywiania dla utraty wagi.

Przestrzegając tej zasady, nie rozciągając żołądka, można poczuć nasycenie przez cały dzień. No i oczywiście warto wspomnieć, że jedzenie 2-3 godziny przed snem powinno zostać zawieszone. Jeśli chodzi o właściwą dietę, dla utraty wagi jest bardzo ważne, aby jeść w tym samym czasie. właściwe odżywianie dla utraty wagi Przygotuj się na pełne śniadanie, które pomoże ci "wykończyć" przed obiadem bez podjadania, poznaj koncepcję popołudniowej herbaty i lunchu i spróbuj zjeść kolację 2-3 godziny przed snem.

Jedz z apetytem i zdrowiem, niech te dwa pojęcia będą nierozłączne, ponieważ miłość do szkodliwych produktów - sztucznych i spowodowanych zwykłym nałogiem. Nasze ciało nie potrzebuje żadnych dodatków do żywności, żadnych smaków, barwników, a nawet więcej "eshków", które przedłużają okres przydatności do spożycia. Gotuj w małych porcjach, nawet w lodówce zawsze będzie świeżo przygotowane jedzenie, tylko będzie w stanie nasycić nas całą użytecznością.