Słowo "ogólny rozwój" wywołuje lekką nostalgię za latami szkolnymi. Gdybyśmy dzisiaj mogli trenować i schudnąć z pilnością, z którą kiedyś uniknęliśmy, otmazyvatsya i uniknęli kompleksów ogólnych ćwiczeń rozwojowych proponowanych przez ukochane "fizrukami", wierzcie mi, że co druga osoba miałaby postać Cindy Crawford.

Ale nadszedł czas, by przecenić nasze pozycje życiowe i teraz niezależnie szukamy tych samych nudnych, nietwórczych i beztwarzowych ćwiczeń dla całego ciała, ćwiczeń, rozgrzewek i rozgrzewek. Postaramy się dać szkolny kompleks ogólnych ćwiczeń rozwojowych w ruchu, by tak rzec, "pod sosem" nowoczesnej mody połyskowej i fitnessowej.

Ale najpierw pomyślmy wspólnie, jak wypracować całe ciało i czerpać więcej przyjemności z tego procesu.

Najlepszy kompleks do ogólnego rozwoju - tańczenie i ładowanie

Taniec - jeden z nielicznych rodzajów fitness, który naprawdę kompleksowo rozwija nasz organizm. Jeśli sama koncepcja ogólnego kompleksu ćwiczeń rozwojowych jest dla ciebie odrażająca, nie stój w miejscu, "wymyślanie" twojego podejścia do rozwoju wszystkich grup mięśniowych może być zapisane w każdym kursie tańca.

Inną opcją są poranne ćwiczenia. Jest dobra, bo każdy ma dla niej czas. Ponadto ćwiczenia mogą być przekazywane jako zestaw ogólnych ćwiczeń rozwojowych z różnymi urządzeniami, takimi jak skakać na linie , fitball, gimnastyczna obręcz, dysk zdrowia itp.

Ćwicz

Oferujemy również wariant kompleksu ogólnych ćwiczeń rozwojowych z obiektami, a mianowicie z elastyczną taśmą fitness.

  1. Guma trzymaj w rękach, lewa noga z przodu, z tyłu, kolana na wpół zgięte. Przysiadaj, obracając się, w ruchu, rozciągnij gumę w rękach - 10 razy na stronę.
  2. Skomplikuj ćwiczenie: przysadzisty, dotykając podłogi kolanem, a ramiona z gumową opaską są uniesione wyżej do poziomu głowy.
  3. PI - nogi razem, ręce uniesione nad głową. Wykonujemy atak na bok, skuleni, dłonie rozciągają się na wysokości klatki piersiowej.
  4. Stoimy w szerokim stojaku, prawą nogą z przodu, zostawiając elastyczną opaskę, której rączkę trzymamy w dłoniach przed sobą. Z pozycji wygiętych dłoni wyprostuj ręce przed sobą i wróć do IP. Wykonaj 10 razy z każdej strony.
  5. PI - niski stojak, prawe kolano zgięte pod kątem prostym, pozostawione na podłodze, trzymając uchwyt lewą ręką, po prawej stronie. Wstajemy, podnosząc kolano z podłogi, wyciągając gumę. Wykonuj po obu stronach.
  6. Stajemy się w pozie kładąc nacisk na wysunięte nogi. Gumę wyrzucamy za łopatki, uchwyty pod szczotkami. Prostując ramiona, rozciągnij gumkę, a następnie wyciskamy. Robimy 15 razy.
  7. Siedzimy na podłodze, z ugiętymi nogami, dziąsłem zamocowanym za stopami, z uchwytem w dłoniach. Wyprostuj nogi, wykonaj zwój z ciałem i rozłóż ręce na boki.
  8. PI jest taki sam, ciało pochyla się w kierunku nóg, a ramiona są odsunięte. Naprawiamy pozycję i wracamy do PI.