Jak wiecie, wszystko nowe jest dobrze zapomniane. Zgodnie z tą zasadą, utrata masy ciała za pomocą skakanka po raz kolejny doświadcza fali popularności. To proste, znane od dzieciństwa, ale jednocześnie wysoce skuteczne podejście do otyłości daje po prostu niesamowite efekty.

Czy lina pomaga Ci schudnąć?

Możesz stracić wagę za pomocą liny z jednego prostego powodu - ten pozornie elementarny symulator wyznacza pewne tempo, z którego nie możesz się zboczyć. W związku z tym zajęcia są dość intensywne. A jeśli biegasz, najprawdopodobniej zaczniesz od chodzenia lub wolnego tempa.

Skakanka zapewnia doskonałe obciążenie mięśni nóg, prasy, dłoni, układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. To dzięki temu złożonemu obciążeniu aerobowemu linę można wykorzystać na równi z bieganiem, aby pozbyć się złogów tłuszczu na brzuchu i biodrach. Na pewno już wiesz, że ćwiczenia brzucha nie pomagają spalać tłuszczu na brzuchu - ale skakanka i bieg to świetna robota z tym zadaniem. Skakanka na nogach daje specjalny efekt: po kilku tygodniach regularnych zajęć, nogi staną się stonowane, elastyczne i atrakcyjne, oraz Im więcej ćwiczysz, tym piękniejsze będą.

Ile kalorii spala lina?

Każda skacząca lina spala kalorie w niesamowicie szybkim tempie. Średnio, w zwykłym tempie, spala się 190 kalorii w zaledwie 15 minut od skoku! Oznacza to, że w przeliczeniu na kalorie, 15 minut skakania jest równoznacznych z półgodzinnym bieganiem, jednak wybór liny do skakania lub biegania dla każdej osoby: ktoś jest łatwiejszy do biegania przez 30 minut w parku ze słuchawkami w uszach i kimś - wydać 15 minut w szalonym tempie.

Jak schudnąć za pomocą skakanka?

Ćwiczenia z liną do utraty wagi są niezwykle proste. Istnieją jednak pewne zasady tutaj:

 1. Zajęcia powinny być regularne! Aby osiągnąć najszybsze wyniki, musisz robić codziennie przez 15 minut (lub lepiej, 2 podejścia). Jednak całkiem możliwe jest ćwiczyć 3-5 razy w tygodniu, ale w tym przypadku musisz wykonać 3 zestawy po 10-15 minut w jednej sesji.
 2. Technika skakania jest najprostsza: w skoku robisz krok, najpierw jedną nogą na palcu, potem drugą i tak dalej. Tj skok nie powinien odbywać się na dwóch nogach, ale według określonej metody.
 3. Jeśli czujesz się źle po 15 minutach skoków lub po prostu nie możesz osiągnąć tego czasu, przeskocz do kolejnych zestawów 7-10 minut.

Dzięki tak prostym regułom szybko osiągniesz doskonałe wyniki. Oczywiście, aby przyspieszyć efekt, musisz ograniczyć dietę do słodkiej, tłustej i szybkiej żywności, ale lepiej - idź do zdrowej diety.

Lina do utraty wagi

Nawet jeśli wiesz, jak skakać na linie, aby schudnąć, a w dzieciństwie łatwo jest ćwiczyć, nie powinieneś natychmiast zaczynać zajęć. Na początek rozważ listę przeciwwskazań:

 • atak migreny lub po prostu ból głowy;
 • jak schudnąć za pomocą skakanka
 • pełny żołądek (po jedzeniu powinien zająć 1,5 - 2 godziny, a najskuteczniejszy sposób rano rano na pusty żołądek);
 • jakakolwiek choroba serca;
 • okresowe skoki ciśnienia;
 • wszelkie choroby w sferze krążków międzykręgowych i chrząstki;
 • choroby stawów;
 • waga przekraczająca normę i jakikolwiek stopień otyłości (w tym celu obliczyć swoje BMI - jest to łatwe do zrobienia z kalkulatorami swobodnie dostępnymi w Internecie).

Skakanka ma względnie mało przeciwwskazań, ponadto większość z nich ma charakter tymczasowy. Jeśli nie masz przeciwwskazań, możesz bezpiecznie rozpocząć zajęcia i uzyskać doskonałe wyniki!