Tłuszcz podskórny nie tylko psuje sylwetkę, ale także negatywnie wpływa na zdrowie. Grubi ludzie często cierpią na choroby sercowo-naczyniowe, endokrynologiczne i żołądkowo-jelitowe. Jeśli chcesz wiedzieć, jak pozbyć się tłuszczu podskórnego, musisz zacząć od jedzenia, a dopiero potem dostosować ćwiczenia.

Zasilanie

Aby pozbyć się zbędnych komórek tłuszczowych, nie trzeba siadać na zbyt rygorystycznej diecie, wystarczy odmówić mąki, słodkiej i grubej. Niemożliwe jest całkowite usunięcie węglowodanów i tłuszczów z diety. Pierwszy powinien być uzyskany z pokarmów bogatych w węglowodany złożone - zboża, czyli zboża, a także warzywa i owoce. Tłuszcze dają pierwszeństwo roślinom i rybom. Aby pozbyć się podskórnej tkanki tłuszczowej na brzuchu, należy spożywać błonnik w jak największym stopniu, a nieco więcej, aby zmniejszyć całkowite spożycie kalorii w diecie. Nie głoduj i nie pij więcej płynów. Eksperci zalecają zwiększenie w tym okresie proporcji białka w diecie, aby zapobiec skurczowi masy mięśniowej.

Ćwiczenie fizyczne

Jeśli chcesz usunąć tłuszcz nie tylko na brzuchu, pomogą Ci ćwiczenia fitness do wypalania podskórnej warstwy. Twoim zadaniem jest rozpoczynanie metabolizmu i przyspieszanie krwi, co oznacza, że ​​podczas treningu konieczne jest poleganie na bieganiu, skakaniu za pomocą liny, treningu na platformie krokowej itp. Postaraj się po prostu zwiększyć liczbę kroków pokonanych dziennie. Jako skuteczne ćwiczenie do spalania tłuszczu, chodź w szybkim tempie, a także przestań korzystać z windy i chodź do swojego mieszkania. Ale najważniejsze jest, aby nie przesadzić, zwłaszcza jeśli masz nadwaga . Załaduj stopniowo swoje ciało, kontrolując puls i ciśnienie.

Ćwiczenia aerobowe (bieganie, chodzenie, pływanie, jazda na rowerze) do wysokiej jakości spalania tłuszczu na brzuchu, wraz z ćwiczeniami beztlenowymi, mogą i powinny obejmować obciążenie prasy. Ale tutaj trzeba pracować długo i wytrwale, ponieważ to właśnie w tej części ciała mięśnie pracują przez najgorsze i szybko przyzwyczajają się do ładunku. Ćwiczenia dynamiczne, takie jak "Nożyczki" i "Skręcanie", muszą być na przemian z danymi statystycznymi. Szczególnie dobry pod tym względem jest Planck, który wykorzystuje dużą część mięśni ciała.

podskórny tłuszcz brzuszny, jak się pozbyć

Zaspokój się, w pełni i aktywnie odpręż się, i próbuj się przed tym zabezpieczyć stres . Na koniec znajdź dobrą motywację i chwal się za najmniejszy sukces. W końcu nikt nie troszczy się o twoje zdrowie oprócz ciebie.