Dziś apteki oferują szeroki wybór różnych herbat, wśród których można znaleźć opcje odchudzania. Sercem większości z nich są różne rośliny, które mają działanie moczopędne i przeczyszczające. Aby wybrać najbardziej skuteczną herbatę do odchudzania w aptece, ważne jest, aby zrozumieć skład i sposób działania. Wśród prezentowanego asortymentu można przydzielić kilka popularnych wariantów.

Jaka herbata jest lepsza dla utraty wagi w aptekach?

  1. Herbata "Turboslim Cleansing" . Sprzedawane natychmiast w workach, co ułatwia proces gotowania. W skład kompozycji wchodzą takie składniki: senes, garcynia, mięta, zielona herbata, pędy owoców wiśni i znamiona kukurydzy. Substancje te mają działanie moczopędne, żółciopędne i przeczyszczające. Jeśli chodzi o garcinię, składnik ten może ubiegać się o status "spalacza tłuszczu", ale producent nie wskazuje, ile ta substancja znajduje się w napoju. Tak, a przeprowadzone badania kliniczne nie potwierdziły tego działania.
  2. Herbata "Flying Swallow Extra" . W aptece to herbata ziołowa do odchudzania producent oferuje również konsumentowi w postaci pojedynczych toreb. Jeśli spojrzysz na kompozycję, możesz znaleźć senes, lyuf, pahima-kokos, liście brusznicy i skórkę mandarynkową. Napój ten ma silne działanie przeczyszczające, więc przygotuj się na to, co będzie długo czekać w toalecie. W rezultacie tymczasowe poczucie utraty wagi powstaje w wyniku opróżnienia jelita.
  3. Herbata "Pohudin" . W torebkach z herbatą są takie składniki: senna, inulina, zielona herbata, znamiona kukurydziane, mącznica lekarska, kwas askorbinowy i witamina B6. Kolejny przeczyszczający napój, który ma efekt spalania tłuszczu. Podobną czynnością jest również herbata "Schudnąć".
  4. Phytotea «Ałtaj №3» . W aptece ta herbata moczopędna do odchudzania można znaleźć bez problemów, ale czy jest to efekt spalania tłuszczu, warto zbadać. Napój ten również nie może zająć czołowej pozycji, ponieważ w składzie są wszystkie te same składniki: Senna, znamiona kurczaka, mięta, voloduszka, kolendra, babka i róża psa. Herbata ze względu na działanie przeczyszczające oczyści jelita, a działanie moczopędne pomoże usunąć nadmiar płynu z organizmu.
  5. Herbata imbirowa "Evalar" . Wiele osób jest przekonanych, że imbir jest skutecznym spalaczem tłuszczu, ale nie do końca. Herbata imbirowa do odchudzania w aptekach firmy "Elavar" nie pomoże pozbyć się nadwagi i zaleca się pić w okresie przeziębienia, więc nie ryzykuj.
  6. Herbata "Evalar bio" . Skład torebek z herbatą obejmuje stygmaty kukurydzy, garcinię, skrzyp polny, a także liście brzozy i porzeczki. Ten napój nie ma efektu przeczyszczającego, ale producent umieszcza go w celu zmniejszenia apetytu. Uważa się, że Garcinia radzi sobie z tym zadaniem, ale badania wykazały, że tak nie jest.
  7. Herbatka "monastyczna" . Chciałbym również podkreślić ten napój, którego reklama obiecuje cudowny rezultat. Nie można go kupić w aptece, ale warto wszystko omówić. Producent deklaruje w skuteczne herbaty do utraty wagi w aptekach kompozycja takich składników: kopru włoskiego, rumianku, kwiatów limonki, mięty pieprzowej, czarnego bzu, senny i mniszka lekarskiego. Jak widać nie ma wyjątkowej substancji, która przyczyniłaby się do spalania tłuszczu w kompozycji, nie ma, a zatem reklama jest oszustwem. Przy okazji wszystkie komponenty zadeklarowane w składzie herbata monastyczna do utraty wagi , można je znaleźć w aptekach i są one niedrogie. Specjaliści nie zalecają ryzykowania przyjmowania takiego napoju, ponieważ niektóre składniki mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Z powyższego można wywnioskować, że prawdopodobnie niemożliwe jest znalezienie skutecznej herbaty do utraty wagi w aptekach, ponieważ w większości przypadków mają jedynie działanie moczopędne i przeczyszczające.