Ta piękna przyprawa przyszła do nas z Azji Południowej i dziś jest używana w każdym zakątku świata. U nasady ok. 3% olejków eterycznych, 70% związków organicznych, a także olbrzymia ilość witamin, aminokwasów i związków mineralnych. Możesz użyć świeżego korzenia, który powinien być jasnego koloru, a możesz także kupić suszonego imbiru. Istnieje ogromna ilość korzystnych właściwości tej przyprawy, ale jak pić imbir, aby schudnąć.

Imbir + Herbata

Ta kombinacja umożliwia bardzo prosty i skuteczny proces odchudzania. Ponadto to napój bardzo łatwo jest jeść i pić, nawet w pracy. Istnieje kilka opcji, jak zrobić napój z imbiru. Najłatwiej jest dodać suchy proszek do zwykłej herbaty. Suchy imbir można znaleźć dosłownie w każdym sklepie, ale lepiej dać pierwszeństwo świeżemu korzeniu. Ta opcja jest najbardziej przydatna, pachnąca i smaczna. Teraz przyjrzyjmy się, jak używać imbiru w herbacie.

Przepis # 1

Weź mały korzeń, gdzieś 3 cm, i pokrój go cienkimi talerzami, umieść w termosie, w którym musisz wlać 1 litr wrzącej wody. Pozostawić napój na 1 godzinę do zaparzenia, a po tym czasie otrzymaną herbatę należy odfiltrować, aby nie była mdła. Aby urozmaicić napój, możesz go dodać. cytryna i miód.

Przepis # 2

Nauczmy się jak pić korzeń imbiru, aby bardzo szybko schudnąć. Sekret tkwi w czosnku, który jest używany w takiej imbirowej herbacie. W tym przykładzie wykonania trzeba wziąć około 4 cm korzenia, który jest pocięty na cienkie paski i 2 ząbki czosnku. Wszystkie produkty umieszczamy w termosie i wysyłamy 1 litr wrzącej wody. Pozostaw także gdzieś na 1,5 godziny i filtruj. Ten napój należy pić tylko w postaci ciepła.

Przepis numer 3

Dla tej opcji ruszt imbirowy i umieścić 2 łyżki. łyżka w termosie, do tego samego 1 litra wrzącej wody. W tym samym termosie musisz dodać trochę mięty. Gdy napój ostygnie, dodaj 50 ml soku z cytryny i 50 g miodu.

Teraz musisz nauczyć się pić korzeń imbiru. Dietetycy zalecają używanie tego napoju 30 minut przed posiłkiem, a także po nim. Ale jeśli chcesz, to pić przez cały dzień, tylko w małych porcjach i małych łykach. Dzienna norma nie powinna przekraczać 2 litrów.

Jaki jest sekret?

  1. Herbata imbirowa pomaga normalizować apetyt. Ze względu na zawartość białka po prostu oszukujesz swoje ciało, że jesteś już pełny, a następnie podczas głównego posiłku ilość zjedzonego jedzenia znacznie się zmniejszy.
  2. Ten napój poprawi trawienie. Ilość spożywanego jedzenia szybko trawi się w organizmie i nie przekształca się w tłuszcz. Dostajesz więc wszystkie minerały i witaminy, a także niezbędną energię do codziennej pracy.
  3. Ze względu na łagodny efekt przeczyszczający jak pić imbir jelita szybko się usuwa, a Ty czujesz się bardzo łatwo i wygodnie.
  4. Imbir poprawia krwawienie, procesy metaboliczne i metabolizm. Wszystkie żużle i toksyny są usuwane z organizmu. W rezultacie ciało zostaje odnowione i czujesz się dobrze.

Teraz rozważ przeciwwskazania do stosowania imbiru: alergie, a zwłaszcza cytrusy; możliwość krwawienia; każde zapalenie; obecność wrzodów, zapalenia żołądka lub zapalenia okrężnicy; ciąża Przed użyciem tego napoju, należy skonsultować się z lekarzem i dowiedzieć się, czy można wziąć imbir. Teraz wiesz, jak pić imbir, aby schudnąć, jakie napoje można z niego zrobić i jakie korzystne właściwości posiada, teraz pozostaje tylko kupić korzeń i zaparzyć pyszną herbatę.