Problemy z otyłością w jamie brzusznej odczuwane są nie tylko przez grubych ludzi, ale także przez większość z nich, którzy nie są szczupli. Ten pozornie paradoks łatwo wytłumaczyć naszą kobiecą naturą, ale gdybyśmy wszyscy zapisali nasze dodatkowe kilogramy na "grubej kości", ten artykuł nie wydawałby się dla nikogo trafny. Tak więc wróg musi być znany osobiście - zajmijmy się przyczynami tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Hormony

Jak już wspomnieliśmy, ciało kobiece ma skłonność do gromadzenia się tłuszczu w okolicy brzucha i tworzenia tak zwanego "pasa tłuszczowego" wokół. Pierwszą i główną przyczyną otyłości w dolnej części brzucha jest pamięć genetyczna, która w przypadku ciąży zobowiązuje organizm do odkładania rezerw tłuszczu dla matki i dziecka. Cóż tu można powiedzieć, gdyby nie ten "manewr", być może ludzkość nie przetrwałaby do dnia dzisiejszego.

Moc

Hormony, hormony i fakt, że w żołądku wchodzi, zależy nie mniej niż objętość brzucha. Nie tylko żywność, ale także sposób jej konsumpcji przyczynia się do deponowania zapasów. Co możesz zrobić? Dostarczamy organizmowi więcej energii niż potrzebuje. Coś idzie na nasze codzienne potrzeby, coś do rehabilitacji, przywrócenia, odzyskania, a co jeszcze nie jest potrzebne - do rezerwy. Najlepszą formą zapasu jest tłuszcz.

Fast food , słodkie napoje, mąka, tłuszcz, konserwanty, rafinowany cukier, mąka, ryż - wszystko to są produkty, które tworzą tłuszcz na brzuchu. Są to puste kalorie, które zawierają dużo energii, dużo tłuszczu, napędzają nasze apetyt .

Sposób odżywiania się i życia

Przyczyny odkładania się tłuszczu na brzuchu i przypisujemy sposób odżywiania się - w drodze, przed telewizorem, siedząc przy komputerze, wszystko to oszczędza nasz czas, ale też nie zaspokaja naszej mentalnej potrzeby jedzenia. Mózg, patrząc na ekran, nie zauważył tego, co jesz.

Ponadto pamiętaj, że mięśnie brzucha nie są intensywnie używane w życiu codziennym, dlatego powinny być specjalnie pompowane. Jest to jedyny sposób na utrzymanie ich w dobrej kondycji.