Główną przyczyną nadwagi jest nadmierny apetyt. Zawsze coś przeżuwamy, wykorzystujemy stres, nudzimy się. Ile razy było tak, że zasadniczo nie ma nic do zrobienia i zamiast wymyślić użyteczną pracę, idziesz pić herbatę z cukierkami. Mimo to kochanie daje przyjemne odczucia i pozytywne emocje znacznie szybciej niż trening i nie wymaga wysiłku. Tutaj są grube fałdy po bokach, a następnie zepsuć nastrój. Oczywiście natychmiast zaczynamy się zastanawiać, jak szybko schudnąć. Diety są ogólnie najlepiej myśli na pełny żołądek. Ale konieczne jest, aby ostro wyrzucić menu wszystkie słodycze i tłuszcz, ponieważ mózg zaczyna szaleć. Nieludzko jak pączek lub tabliczka czekolady. Nastrój psuje, nie można skoncentrować się na pracy. Aby nie torturować się niepotrzebnym stresem, wystarczy po prostu zrozumieć, jak zmniejszyć apetyt i nauczyć się prawidłowo jeść.

Pokarm obniżający apetyt

Jednym z najprzyjemniejszych sposobów na zmniejszenie apetytu jest jedzenie czekolady. Pamiętacie, że jako dziecko zabroniono nam jeść słodyczy przed jedzeniem? Wszystko dlatego, że po słodyczach do kaszy gryczanej było obrzydliwe do obejrzenia. Receptory sygnalizują już, że spożycie kalorii jest wystarczające, stąd brak apetytu. Tylko nie cieszcie się zbyt szybko. Po pierwsze, powinna to być tylko ciemna czarna czekolada o zawartości kakao co najmniej 75%. Po drugie, nie musisz jeść całej płytki, wystarczą 2-3 kawałki i lepiej, jeśli rozpuścisz je jak cukierki.

Zioła, które zmniejszają apetyt

Dodatkowo, możesz użyć receptur ziołowych nalewki, aby pomóc ci kontrolować swój głód. Kup w każdej aptekce kukurydzianej lub nasionach lnu zaparzyć 1 łyżeczkę w szklance wrzącej wody. Daj naparowi trochę napitku i ostygnij, wypij 20-30 minut przed jedzeniem. Pomoże to nie tylko zmniejszyć apetyt, ale także poprawi metabolizm.

Przydatny jest także olej lniany, który można wypić i wziąć 1 łyżkę stołową rano przed śniadaniem i wieczorem przed snem. Działa jako łagodny środek przeczyszczający i łagodnie oczyszcza jelita.

Leki obniżające apetyt

Ekstremalnym środkiem jest użycie leków. Ta metoda jest odpowiednia tylko dla osób z otyłością, a przed ich przyjęciem zaleca się skonsultowanie się z lekarzem. zmniejszające apetyt zioła Leki te można wytwarzać w różnych formach. W aptece można kupić np. Takie tabletki, które zmniejszają apetyt jak Dizopimon, Mazindol, Ponderal, Fepranon itp. Zasadniczo mają one działanie anoreksogenne (obniżające apetyt) i ułatwiają przestrzeganie diety niskokalorycznej. Jednak, jak każdy lek medyczny, mają skutki uboczne, dlatego leki zmniejszające apetyt powinny być przyjmowane na receptę.

Przy współczesnym ładowaniu informacji zapomnieliśmy, jak słuchać siebie, prowadzimy siedzący tryb życia, w wyniku czego obawiamy się, że znów pójdziemy do lustra. Naucz się odróżniać głód i apetyt, wymieniaj słodycze na owoce, porzucaj szkodliwe chipsy, coca-colę, pizzę na zamówienie i nie będziesz musiał męczyć się dietą. Twoja waga ustabilizuje się, a twoje nerwy i nastrój zawsze będą w porządku.