W moim sercu, każda fanatycznie entuzjastyczna kobieta w sporcie i diecie nie odmówiłaby utraty wagi po prostu przez żucie gumy. Chcesz - zdobądź. Najmodniejsze czasopisma dla kobiet zamieszczają artykuły na temat korzyści z gumy do żucia dla utraty wagi - mówią, żując gumę bez cukru, tracimy 100 kcal na godzinę. Prawie jak aerobik! Ale guma do żucia może być przeżuta przez cały czas, co najmniej 12 godzin - w sumie okazuje się, że 1200 kcal dziennie, tylko żucie gumy.

Czy naprawdę wierzysz, że wszystko jest takie proste?

A miliony kobiet na świecie wierzą i wydają 50-100 $. do opakowania "specjalistycznej" gumy do żucia do utraty wagi.

Proces utraty wagi na gumie do żucia

Niezależnie od tego, czy weźmiesz zwykłą gumę "na świeżość jamy ustnej", czy specjalny produkt, który opisujemy poniżej, nie ma to znaczenia. Esencja pozostaje taka sama:

  • musisz zacząć żuć gumę do utraty wagi po posiłku, więc zabijesz swoje pragnienie, by zjeść deser i rozwinąć instynkt psa Pawłowa, który sygnalizuje koniec posiłku, jak tylko guma wejdzie do ust;
  • do żucia jest potrzebna zamiast jedzenia - jak tylko zostaniesz złapany w przekąskę, weź mąkę do ust i zapomnij o głodzie.

To tutaj, od samego początku intonowania o prostocie odchudzania, stajemy wobec krzywdy z gumy do żucia. Po pierwsze, każda guma zawiera jakiś cukier, nawet słodzik. Jeśli masz co najmniej minimalną wrażliwość na cukier, lub raczej, aby zwiększyć jego poziom we krwi, uwalnianie insuliny doprowadzi do pojawienia się nowego ataku głodu. Chociaż praca mechaniczna z zębami prowadzi do wydzielania soku żołądkowego, co oczywiście jest przydatne po jedzeniu.

Po drugie, jeśli żuć gumę, aby zabić głód, możesz sprowokować zapalenie żołądka i wrzód. W końcu, jak wspomnieliśmy, żucie prowadzi do wydzielania soków żołądkowych. Jeśli właśnie jedziłeś - soki będą zajęty trawieniem pokarmu, jeśli nie jadłeś dawno temu - trawieniem błony śluzowej żołądka.

Po trzecie, takie tłumienie głodu jest fałszywe. Jeśli będziesz żuć cały czas z głodu, twoje ciało nie będzie już rozróżniać prawdziwego głodu od prostego kaprysu - pragnienia jedzenia "czegoś smacznego". Spowoduje to utratę kontaktu z żołądkiem, co nie będzie już odczuwać ani prawdziwego głodu, ani jego satysfakcji. Aby nie stać się grubym po takiej "utracie wagi do żucia", do końca życia będę musiał ściśle kontrolować porcje nie zależne od głodu, ale przestrzegać norm kapitałowych.

Specjalistyczna guma do żucia

Oczywiście firmy produkujące suplementy diety nie przegapiły możliwości stworzenia gumy do żucia ze specjalnym związkiem do odchudzania. Przykładem takiego ruchu marketingowego jest guma do żucia Extra Drive do odchudzania, wyprodukowana przez estońską firmę. Suplementy diety . To prawda, że ​​sama guma do żucia jako suplement diety nie jest zarejestrowana, co powinno przede wszystkim zostać zaalarmowane.

Skład gumy do żucia jest następujący:

  • zielona kawa;
  • jagody goji;
  • Kambodżańska Garcinia;
  • Afrykańskie mango;
  • jagody acai;
  • Hoodia Gordon

Zasadniczo wszystkie te składniki "ekspertów od utraty wagi" były już widoczne na opakowaniach proszków, tabletek i kapsułek odchudzających.Głównym aktywnym składnikiem gumy do żucia jest Hoodia Gordon - jest to jadalny kaktus. Działanie Hoodii jest przewidywalne - to środek przeczyszczający i moczopędny, który guma do żucia do utraty wagi dodatkowy napęd prowadzi do utraty 3-5 kg ​​w pierwszych dniach "odbioru" gumy.

Właściwie to w porządku, że bierzesz środek przeczyszczający nie - to nie trucizna. Tylko kilogramy, które zniknęły z kałem i moczem, bardzo szybko wracają. Tak, i środki przeczyszczające o tej samej akcji można łatwo znaleźć i tańsze. W takiej gumie do żucia nie ma nic poza niebezpieczeństwem, ale utrata na niej wagi nie odniesie sukcesu "na serio". Właśnie dlatego producenci są chronieni przed procesami sądowymi niezadowolonymi z krótkich uwag na etykiecie, co wskazuje, że guma do żucia nie jest niezależnym środkiem do utraty wagi, a jedynie pomaga utrzymać dietę.