Teraz, gdy odchudzanie marzenia nic nie robią i jednocześnie szybko widzą, jak wyglądają wyniki, wszystkie rodzaje suplementów diety do odchudzania są aktywnie reklamowane. Jeśli jeszcze nie wiesz, suplement diety to biologicznie aktywny dodatek do żywności, który nie jest produktem leczniczym i został stworzony, aby pomóc w walce z każdym problemem, w tym przypadku - z nadwagą. Producenci obiecują, że nie będzie można zmienić niczego w ich diecie i sposobie życia, ale tylko wziąć magiczne pigułki i schudnąć przed ich oczami. Czy można ufać takim obietnicom, a co najważniejsze - w jakim stopniu wszystkie te suplementy diety i tabletki odchudzające są bezpieczne dla zdrowia?

Wszystkie rzekomo najskuteczniejsze suplementy diety do odchudzania są podzielone na dwa typy, które rozważymy. Nutraceutyki nie są odpowiednie, ale nie są zbyt szkodliwe, ale parafarmaceutyki są najniebezpieczniejszą grupą "najlepszych suplementów diety do odchudzania". To ich użycie jest najniebezpieczniejsze dla organizmu i może prowadzić do bardzo różnych negatywnych konsekwencji. Substancje te powinny być przepisywane przez lekarza, ale ci, którzy pragną utraty wagi, często biorą je w niekontrolowany sposób.

  1. Nutraceutyki . Są to tak zwane modyfikatory diety. W ich składzie można znaleźć witaminy, aminokwasy, różne pierwiastki śladowe. Innymi słowy, ich skład nie różni się zbytnio od multiwitamin i kompleksów wspierających odporność. Efekt utraty wagi, wynikają z ogólnej poprawy zdrowia - ale z takim samym sukcesem, jaki można kupić i witaminy.
  2. Syntetyczne substytuty żywności (to także nutraceutyki). To - półprodukty, które często uzupełniają poprzednie kompleksy i podobno pomagają lepiej wchłaniać witaminy. Jednak od dawna wiadomo, że nie ma nic lepszego dla organizmu niż naturalna żywność, a producenci takich "skutecznych" suplementów diety do odchudzania są oferowani do całkowitego porzucenia. Proponowany nienaturalny pokarm jest niskokaloryczny i często jest bogaty w błonnik, co wywołuje uczucie sytości. Jednak przejdź do dowolnej apteki, aby kupić osobno paczkę błonnika i osobno - witaminy będą znacznie tańsze, a efekt jest w rzeczywistości taki sam. Ponadto celulozę można dodać do kefiru i nie porzuca naturalnego pożywienia, co powoduje stres dla organizmu.
  3. Anorektycy (parafarmaceutyka). Substancje, które tłumią zdrowy apetyt. Obejmują one substancje wpływające na mózg, powodujące wysyłanie sygnału nasycenia. Leki te są niebezpieczne, ponieważ ich adopcja może przynieść najbardziej nieprzewidywalne skutki - od zaburzeń odżywiania po zaburzenia psychiczne. Preparaty (Lindax, Obstatus, Meridia, Reduxin) są drogie i mają wiele przeciwwskazań, a także są niezwykle niebezpieczne, jeśli zostaną podjęte bez nadzoru lekarza. I jest wystarczająco dużo efektów ubocznych, aby natychmiast porzucić takie przedsięwzięcie - to bezsenność, arytmia i mdłości, zwiększony nacisk i stan depresji.
  4. Środki oczyszczające (parafarmaceutyki). Dotyczy to różnych herbat na odchudzanie, które nie są tak niebezpieczne jak anorektycy. Najczęściej mają one skład ziołowy i przyczyniają się jedynie do działania moczopędnego, żółciopędnego lub przeczyszczającego. Ze względu na to, że aktywnie usuwają wodę z organizmu, wraz z płynem, wymywane są użyteczne substancje, witaminy i pierwiastki śladowe, które mogą pogorszyć ogólny stan zdrowia. Skuteczne suplementy odchudzające Picie ich przez cały czas wcale nie jest tego warte.
  5. Fat Burners . Są dwojakiego rodzaju: niektóre nie pozwalają organizmowi na metabolizowanie tłuszczów otrzymanych z pokarmem, co może prowadzić do najbardziej nieprzewidywalnych rezultatów (w tym nietrzymania stolca). Druga grupa jest używana w fitness - termogenice i lipotropach. Ta grupa powoduje, że organizm spala przechowywane tłuszcze, jednak nie uprawiając sportu, nie jest bezpieczny w użyciu.

Suplementy utrata masy ciała są zawsze zagrożeniem. Jest znacznie łatwiejsze i bardziej użyteczne dla ciała, aby rzucić obżarstwo, kontrolować swoją dietę i ćwiczenia.