Wszyscy słyszeliśmy już o cudownej mocy tajemniczych suplementów diety, że spowalniają starzenie się, sprawiają, że skóra jest jędrna i promienna, włosy stają się mocne, a wewnątrz naszego ciała harmonia w końcu zwycięży. Wszyscy dobrze o tym wiemy, ale jeśli chodzi o ustalenie, czym naprawdę jest suplement diety, są pewne sprzeczności.

Co to jest "ZŁY"?

BAA jest biologicznie aktywnym dodatkiem, który nie jest lekiem, dlatego na opakowaniu często można zobaczyć napis: "Zaleca się stosowanie po konsultacji z lekarzem?"

Celem stosowania takich suplementów jest wypełnienie niedoboru pewnych substancji w organizmie, powrót do zdrowia po zabiegu chirurgicznym, choroba, silny stres psychiczny lub fizyczny oraz (co dla nas, kobiety, jest głównym) - złagodzenie nieprzyjemnych objawów w okresie przedmiesiączkowym i menopauza . To znaczy, suplementy diety dla kobiet - to zupełnie odrębny zestaw minerałów, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, aminokwasów itp., Które nie wyglądają jak dodatki do żywności "dla pamięci", "z zaburzeniami snu", "dla sportowców" i innych.

Skład

Wszystkie suplementy diety posiadające odpowiednią licencję składają się z morskich minerałów, enzymów zwierzęcych, produktów pszczelarskich, preparatów ziołowych, witamin wydobywanych syntetycznie. Jednak najbardziej skuteczne suplementy diety nie zawierają substancji syntetycznych, ale są wykonane wyłącznie z naturalnych składników. Ponadto dodatki są uważane za użyteczne, w których występują przeciwutleniacze - pomagają zwalczać procesy starzenia, aminokwasy normalizujące funkcje całego organizmu oraz biflawonoidy, które mają pozytywny wpływ na układ krwionośny.

Czym są suplementy diety?

Aby zrozumieć, w jaki sposób suplementy diety działają i pomagają, należy mówić o ich różnicach. Istnieją co najmniej trzy grupy suplementów diety: nutraceutyki, parafarmaceutyki i probiotyki.

Nutraceutyki , podobnie jak samo słowo, od którego pochodzi pojęcie żywienia, to suplement diety, który składa się z minerałów, włókien, witamin i innych pierwiastków śladowych i ma wzbogacić naszą dietę o użyteczne substancje. Oczywistym jest, że odżywianie większości z nas nie jest najbardziej przydatne. Bardzo często lubimy przekąski zamiast pełnej kolacji, a ta przekąska składa się z hamburgera, baru, pasztecika i napoju gazowanego. Dlatego korzyści płynące z suplementów diety tego rodzaju polegają na normalizacji naszego niedożywienia.

Parafarmaceutyki są substancjami biologicznie czynnymi, które często znajdujemy na półce o znaczącej nazwie - "badanie kobiet". Pomagają radzić sobie z zespołem napięcia przedmiesiączkowego i nieprzyjemnym przebiegiem menopauzy. W ich składzie spotkamy ekstrakty roślin, zwierząt morskich. Kontrolują nasze hormonalne tło, z nagłą zmianą, w której manifestują się różne choroby dziedziczne i przewlekłe.

Probiotyki zawierają bifido- i lactobacilli, celuloza i mają pełne prawo do tego, by nazywać się łaźniami dla kobiet w celu oczyszczenia ciała. W końcu żywe kultury bakterii są dokładnie tym, czego potrzebujemy badies dla kobiet zatkane jelita.

Suplementy dla kobiet w ciąży

Osobno porozmawiajmy o potrzebach kobiet w tej sytuacji. Pomimo faktu, że wiele kobiet uważa, że ​​teraz muszą jeść "za dwoje", nie dotyczy to mikroelementów. Suplementy dla kobiet w ciąży są najlepszym powodem nieporozumień pomiędzy lekarzami. Faktem jest, że przy przyjmowaniu suplementów diety możliwe jest, że organizm przyszłej matki jest nasycony mikroelementami, a ponadto działanie niektórych, niewinnych, na pierwszy rzut oka, ziół, może nawet powodować poronienia. Dlatego, w jaki sposób brać suplementy diety w czasie ciąży i czy warto to robić w ogóle, można powiedzieć tylko lekarz. W końcu najważniejsze to nie szkodzić.