Zielona kawa nie jest palona, ​​surowe ziarna kawy, a nie specjalny rodzaj kawy. Zgodnie z treścią przeciwutleniaczy, zielona kawa jest jednym z mistrzów wśród innych produktów, przewyższa nawet czerwone wino, oliwę i oliwę. zielona herbata .

W przeciwieństwie do palonych ziaren kawy zielona kawa zawiera znacznie mniej kofeiny, ale dwa razy więcej aminokwasów. Ponadto, surowe ziarna zawierają kwas chlorogenowy, który jest niszczony przez prażenie ziaren. Ten kwas ma unikalną właściwość rozkładania tłuszczów.

Naturalna zielona kawa odchudzająca

Zielona kawa blokuje wchłanianie tłuszczu i glukozy w jelitach, co prowadzi do utraty wagi, obniżenia poziomu cukru we krwi. Zielona kawa również tłumi głód, zmniejszając apetyt. Niektórzy dietetycy twierdzą, że regularne spożywanie zielonej kawy w diecie pomaga przyspieszyć utratę wagi, a także uniemożliwia jej ponowną rekrutację.

Używanie zielonej kawy

Korzystanie z zielonej kawy jest dość zróżnicowane. Z niego powstaje nie tylko napój, ale także olej, ekstrakty i ekstrakty do produkcji suplementów diety i leków. Zielona kawa jest również szeroko stosowana w kosmetologii, jako część antycellulitowych kremów i peelingów, ze względu na zawartość kofeiny i innych aktywnych składników. Ze względu na fakt, że olej z zielonej fasoli zachowuje wszystkie mikro i makroelementy, witaminy i aminokwasy zawarte w ziarnie, jest również zawarty w kompozycji kremów nawilżających i regenerujących.

Sposoby na zrobienie zielonej kawy

Przygotowanie napoju z zielonej kawy jest bardzo proste. Będzie to wymagało mielenia zielonej kawy i gorącej wody. Stopień zmielenia ziaren zależy od technologii przygotowania. Można go przygotować w zwykłym Turku do parzenia kawy, Frenchpress, geysernoy, kroplówki lub kompresu do kawy. Średnie rozdrobnienie ziarna jest odpowiednie dla ekspresów do kawy, grubych dla Frenchpress, a grzywna będzie idealna dla Turków.

Jeśli używasz Turka do kawy, następnie wlej 2-3 łyżeczki zmielonej kawy z szklanką wody i postaw na średnim ogniu. Pamiętaj, że kwas chlorogenowy, który jest nieoceniony dla utraty wagi, jest niszczony przez silne i długotrwałe ogrzewanie, więc nie doprowadzaj go do wrzenia. Do frenchchpress nie należy używać wrzątku, nalewać kawę po prostu gorącą wodą i pozwolić mu parzyć w ciepłym miejscu przez 10-15 minut. jak gotować zieloną kawę1 Producenci kawy robią kawę wystarczająco szybko, aby zachować kwas chlorogenowy, więc po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, aby przygotować kawę do ekspresu do kawy.

Napój zielonej kawy ma specyficzny, cierpki smak, zupełnie odmienny od zwykłej czarnej kawy. Powinien być spożywany 15 minut przed posiłkiem.

Zielona kawa chociaż zawiera znacznie mniej kofeiny niż czarny, jednak nie powinien być spożywany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią, z chorobami serca, nadciśnieniem, chorobami przewodu pokarmowego, miażdżycą tętnic i chorobami tarczycy.