Czarna kawa była od dawna podstawą diety niemal każdego Amerykanina lub Europejczyka, ale dla rosyjskojęzycznych obywateli ten drink nie jest już cudem. Zielona kawa nie jest jeszcze tak powszechna i z reguły traktowana jest z pewnym niepokojem. W rzeczywistości jest to dobry produkt pomocniczy, który można wykorzystać do utraty wagi. Samo użycie zielonej kawy nie zmieni niczego, ale jeśli połączysz ją z dietą lub sportem, utrata wagi będzie się szybciej poruszać.

Czy kawa do odchudzania?

Kwestia, czy kawa przyczynia się do utraty wagi, od dawna budzi kontrowersje. W niektórych dietach czytasz, że kawa powinna zostać wyeliminowana, ponieważ ma kalorie, w przeciwieństwie do herbaty, i ma działanie pobudzające i może zwiększyć apetyt. W innych źródłach będzie informacja, że ​​ten napój jest naturalny spalacz tłuszczu a kawa przyczynia się do utraty wagi.

W rzeczywistości zarówno te, jak i inne argumenty są w zasadzie poprawne i nie można powiedzieć, że jedno jest całkowicie sprzeczne z drugim. Pytanie, w jaki sposób kawa wpływa na utratę wagi, rozwiązuje się po prostu: z jednej strony może naprawdę pobudzić apetyt. Z drugiej strony, jeśli wypijesz go bez dodatków 15 minut przed treningiem, spalisz więcej kalorii, będziesz bardziej energiczny i lepiej schudniesz. Nic dziwnego, że kofeina jest podstawą wielu sportowych spalaczy tłuszczu, co można zobaczyć w specjalistycznych sklepach ze zdrową żywnością.

Stąd odpowiedź na pytanie "czy szkodliwe jest picie kawy odchudzającej?" Będzie proste: zależy od tego, jak ją wypijesz. Jeśli wypijesz go przed treningiem, utrata wagi przy kawie będzie szybsza. Jeśli, przeciwnie, pijesz go w ciągu dnia, po czym rozpadasz się i pijesz czekoladę, a potem kawa jest szkodliwa.

Ogólnie rzecz biorąc, zielona kawa słynie z takich właściwości jak tłumiące apetyt, więc zwykle nie powoduje takiej reakcji, która czasami powoduje czarną wersję.

Pamiętaj, że odchudzanie kawy jest przeciwwskazane dla tych, którzy mają problemy z układem nerwowym, naczyniami krwionośnymi, ciśnieniem lub sercem.

Zielona odchudzająca kawa

Ziarna takiej kawy mają niezwykły odcień - zielonkawo-beżowy. W porównaniu do zwykłej kawy przeważają kofeina, kwas chlorogenowy i garbnik. Pozwala stymulować ciało, zmuszając do dawania wszystkiego najlepszego podczas treningów i generalnie więcej ruchu, co daje efekt utraty wagi.

Jak pić kawę odchudzającą?

Zaleca się picie 2-3 filiżanek dziennie, najlepiej przed przeprowadzką: przed porannymi ćwiczeniami, przed treningiem, przed pójściem do pracy. Zielona kawa jest w stanie tłumić apetyt, więc czasami można go wypić zamiast niezaplanowanej przekąski. Ponadto, jeśli czujesz, że jesteś gotowy do zjedzenia słonia, wskazane jest wypicie pół szklanki 10 minut przed posiłkiem, aby zmniejszyć apetyt .

Oczywiście konieczne jest prawidłowe odżywianie, rezygnacja z tłuszczu, smażone, słodkie i mąki, w jak kawa wpływa na utratę wagi W takim przypadku utrata wagi będzie znacznie skuteczniejsza i szybsza.

Przepis na kawę odchudzającą

Możesz przygotować zieloną kawę na różne sposoby, używając Turka lub różnych rodzajów ekspresów do kawy. Zastanów się nad klasyczną receptą: kawa w Turku.

Zalej mocno zmieloną kawę (2-3 łyżeczki) na 100 ml gorącej wody (czyli 1 filiżankę kawy). Gotuj na małym ogniu, nie doprowadzaj do wrzenia. Kiedy zacznie się gotować, usuń Turka z ognia i ostygnij.

Oczywiście za każdym razem zaleca się wypicie świeżego napoju, najlepiej ze świeżo zmielonych ziaren. Daje to specjalny smak, który odwraca uwagę od uczucia głodu i pozwala uzyskać część energii z napoju, a nie z jedzenia.

Zielona kawa z imbirem

Do tej pory pojawiły się różne warianty kompleksów odchudzających, na przykład mieszanka zielonej kawy z imbirem, a czasami wszelkie inne odmiany. Rzeczywiście, imbir ma ogromną liczbę przydatnych właściwości - przeciwutleniające, przeciwbakteryjne, wzmacniające odporność i zwiększający metabolizm. Możesz kupić tę odmianę kawy, na przykład tutaj.