Zielona herbata lub napój cesarzy, jak to z niepokojem nazywany jest w Chinach, słynie z właściwości leczniczych od tysięcy lat. Jego "pionierami" byli Chińczycy, chociaż dzisiaj Japończycy nie są gorszymi od nich, ani w masowej konsumpcji, ani w kulturze ceremonii parzenia herbaty. Zielona herbata rozprzestrzenia się na całej planecie, przyciągając ludzi na różnych kontynentach nie tylko swoim niepowtarzalnym smakiem, ale także korzyściami dla całego organizmu. W tym zielona herbata pomaga schudnąć.

Zielony i czarny

Zarówno zielona, ​​jak i czarna herbata są wytwarzane z tych samych liści, ale określają kolor uzyskanego napoju, a także jego charakterystykę, samą metodę suszenia. Żadna dieta nie zaleca używania czarnej herbaty, ale zielona herbata jest podstawą zarówno diety, jak i wolne dni .

Przydatne właściwości

Codzienne spożywanie zielonej herbaty zmniejsza ryzyko zachorowania na raka. Wniosek ten wysnuli naukowcy z Institute of Cancer of Japan. zielona herbata oczyszcza nasze naczynia z cholesterolu, rozbija je, wzmacnia i sprawia, że ​​naczynia są odporne. Normalizuje układ sercowo-naczyniowy, obniża ciśnienie krwi, chroni przed miażdżycą, udarem, zawałem serca. Chroni także wątrobę przed otyłością.

Zielona herbata ma korzystny wpływ na przewód pokarmowy. Po pierwsze, zielona herbata przyspiesza metabolizm, co oznacza, że ​​niestrawione pozostałości w jelitach pozostaną zapomniane w przeszłości. Ponadto, dzięki codziennej konsumpcji tylko jednej filiżanki herbaty, zmniejsza się apetyt, a co za tym idzie poziom cukru we krwi. Po drugie, zielona herbata pali tłuszcz. A także nie należy zapominać o jego ważnych właściwościach kosmetycznych: ten orientalny napój, stosowany zewnętrznie, może złagodzić łupież, zaskórniki i worki pod oczami.

Po zestawieniu głównych korzystnych właściwości, odpowiedź na pytanie, czy zielona herbata przyczynia się do utraty wagi staje się oczywista. Schudnij pomoże ci w diecie na zielonej herbacie lub dniu postu (jeśli chcesz jutro dostać się do wieczorowej sukni).

Dieta

Będziesz zadowolony, że nie ma żadnych specjalnych ograniczeń, przestrzegając najprostszych zasad, będziesz w stanie schudnąć szybko i bez bólu.

 1. Zmniejsz spożycie tłustych i wysokokalorycznych produktów spożywczych.
 2. Zapomnij wreszcie o słodkim i wędzonym.
 3. Nie jedz po 19.00 lub 3 godzinach przed snem.
 4. Wykonuj codzienne lekkie ćwiczenia.
 5. Zieloną herbatę należy pić bez cukru, a zwłaszcza ze słodzika. Ta ostatnia jest szczególnie szkodliwa, ponieważ jest lekiem pochodzenia chemicznego.
 6. Pij co najmniej 4 filiżanki herbaty dziennie, 1 szklankę pół godziny przed posiłkiem.
 7. W herbacie można dodać cytrynę, liście mięty, melisy lub suszone jagody borówki i borówki.
 8. Dodawanie cynamonu i imbiru do herbaty zwiększy efekt spalania tłuszczu.
 9. Picie zimnej herbaty zwiększy koszty kalorii. Aby podgrzać filiżankę herbaty, ciało wyda około 60 kcal za każdym razem.

Dzień postu

Najważniejsze to jeść tylko suszone owoce i ryż przez cały dzień, pić 6 filiżanek herbaty dziennie. Zielona herbata do odchudzania będzie skuteczniejsza, jeśli zaparzysz ją mlekiem. W ten sposób poczujesz uczucie sytości, a mleko zrekompensuje brak składników odżywczych, których dzisiaj odrzuciłeś dla utraty wagi.

Przeciwwskazania

 1. Niebezpiecznie jest pić herbatę dla osób z niskim i wysokim ciśnieniem krwi, a także dla kobiet w ciąży, ze względu na zawartość kofeiny w zielonej herbacie.
 2. Wrzód trawienny, zapalenie żołądka. Nadmierne spożycie herbaty może zwiększyć kwasowość żołądka u osób z problemami żołądkowo-jelitowymi.
 3. Połączenie zielonej herbaty i alkoholu może spowodować ogromne szkody dla nerek. dieta zielonej herbaty
 4. Pacjenci z reumatoidalnym zapaleniem stawów, dną moczanową i jaskrą są również przeciwwskazani do tego napoju.
 5. Osoby bezsenności i nadmiernej stymulacji nie są zalecane do picia zielonej herbaty również z powodu kofeiny, która jest silnym stymulantem układu nerwowego.

Naucz się wiedzieć wszystkiego z umiarem, dotyczy to zarówno zielonej herbaty, jak i spożywanej żywności. W końcu korzyści i szkody związane z produktami są warunkowe i byłoby głupotą zmienić zieloną herbatę - eliksir młodości i piękna, w wroga.