Jeśli chcesz stać się właścicielem smukłych nóg, musisz przejść do aquagioggingu. Z wiekiem nogi, niestety, tracą elastyczność i wyglądają miękko, by powiedzieć, że nie jest piękne. A zajęcia w wodzie pomogą wyeliminować ten problem.

Oprócz kobiet, które chcą schudnąć, w Ameryce trenuje wielu sportowców. W Finlandii odbywają się zawody w żonglowaniu wodą.

Co to jest?

Krótko mówiąc, aqua-jogging to bieg w wodzie. Wymyślił go w latach 70. w Ameryce. Podczas treningu noszona jest specjalna kamizelka na osobę, co nie daje możliwości dotarcia do dna, czyli jest jak pływak. Pierwsze treningi odbywają się na dużej głębokości, a za każdym razem jego poziom spada, a im niższy, tym trudniej jest go uruchomić.

Amerykańscy naukowcy sugerowali inny wariant aqua-joggingu, zainstalowali bieżnię na dnie basenu. Takie szkolenie odbywa się w zwykły sposób strój sportowy oraz w tenisówkach, bez specjalnej kamizelki. Ponadto możliwe jest kontrolowanie prędkości biegu, tak aby obciążenie następnie wzrastało, a następnie maleje. Ta opcja jest bardzo popularna wśród gwiazd Hollywood.

Dlaczego w wodzie?

Woda ma pozytywny wpływ na organizm człowieka, a wszystko dzięki:

 1. Zdolność wyrzutu . W takich warunkach aparat ruchowy nie jest przeciążony, a kręgosłup po prostu spoczywa podczas treningu wodnego. Takie zawody praktycznie całkowicie wykluczają możliwość uzyskania różnego rodzaju obrażeń. Dzięki sile wyrzutu mięśnie są w stałym tonusie.
 2. Moc oporu . Ruch w wodzie jest 12 razy bardziej odporny niż w powietrzu. To znacznie poprawia koordynację ruchu, wytrzymałość i ciało stają się silniejsze. Takie szkolenie pomaga stracić dużo więcej kalorii, a zatem kilogramy idą o wiele szybciej.
 3. Ciśnienie hydrostatyczne . Trening ma pozytywny wpływ na krążenie krwi i pracę narządów wewnętrznych. Takie ćwiczenia mogą pomóc pozbyć się różnych chorób, poprawić stan psychiczny.

Zalety joggingu wodnego:

 • wzmacnia pośladki i nogi;
 • nie odczuwa się zmęczenia;
 • nie traumatyczny sport;
 • przez pół godziny można stracić do 350 kcal;
 • pomaga pozbyć się znienawidzonego "pomarańczowego skórki", ponieważ woda działa na ciało, jak masaż;
 • takie działania wzmacniają się odporność .
Przeciwwskazania

Jak wszystkie rodzaje treningów, jogging wodny ma przeciwwskazania:

 1. Lepiej zrezygnować z takich działań osobom, które mogą mieć skurcze.
 2. Nie zaleca się odwiedzania basenu osobom, które przeszły zawał serca.
 3. Jeśli masz astmę oskrzelową, możesz doświadczyć problemów z oddychaniem podczas ćwiczeń.
 4. Uszkodzenie bębenków może powodować brak równowagi.
 5. Jeśli masz alergię na wybielacz, lepiej zrezygnować z lekcji lub Aquagiogging dla smukłych nóg1 wybierz basen, w którym stosuje się chlor w minimalnej ilości.
 6. Przeciwwskazane w zajęciach aquagooggingu dla osób z ostrymi chorobami zakaźnymi, problemami z oczami, nerkami, pęcherzykiem żółciowym, a także z tymi, które mają skłonność do krwawień i innych poważnych chorób.

Przed rozpoczęciem zajęć skonsultuj się z lekarzem.

Zaleca się, aby zwrócić uwagę na temperaturę wody w basenie przed rozpoczęciem treningu, powinna wynosić co najmniej 20 stopni.

Jeśli nie masz przeciwwskazań, bezpiecznie idź na siłownię, aby zobaczyć aquagogi, a po chwili zobaczysz wspaniałe rezultaty: nogi staną się szczupłe i piękne.