Niemal każda radziecka rodzina na parapecie mogła się spotkać aloes , który był używany w medycynie ludowej i do celów kosmetycznych. Roślina ta miała status uzdrowiciela domowego. Teraz aloes jest również stosowany do utraty wagi. Właściwie wykorzystana roślina może pozbyć się nadwagi bez szkody dla zdrowia.

Co jest przydatne w przypadku aloesu?

Na właściwości lecznicze tej rośliny można napisać książkę, ale dla utraty wagi najważniejsze są:

  1. Zdolność do oczyszczania organizmu z toksyn i innych produktów rozkładu.
  2. Możliwość dzielenia i usuwania nagromadzonego tłuszczu z organizmu.
  3. Zdolność do poprawienia trawienia i zwiększenia tempa metabolizmu.

Zaletami używania szkarłatnego w środku jest to, że utracone kilogramy nie wrócą, jak to często bywa po spożyciu tabletek itp.

Jak używać aloesu?

Przydatnymi właściwościami są tylko dojrzałe listki, których długość wynosi co najmniej 15 cm Lepiej jest wziąć tych, których końcówki już zaczęły wysychać. Oderwij liście przy samej podstawie i przechowuj je na otwartym powietrzu nie dłużej niż 3 godziny, ponieważ znikną wszystkie przydatne substancje. Możesz owinąć arkusze filmu spożywczego i włożyć je do lodówki, a następnie zachowają swoje korzyści przez długi czas.

Aby uzyskać sok, pędy należy przechowywać w lodówce przez około 10 dni w temperaturze nie wyższej niż 8 ° C. Następnie należy je umyć, posiekać, wycisnąć, a następnie przefiltrować przez kilka warstw gazy. Powstały sok należy gotować nie dłużej niż 3 minuty.

Przepisy na utratę wagi:

  1. W ciągu 3 miesięcy należy wypić na pusty żołądek 30 ml soku. Dzięki temu procesy metaboliczne w organizmie są aktywowane.
  2. W ziołach lub rumianku herbata dodaj 2 łyżeczki miodu i 1 łyżeczkę soku z aloesu. Tego napoju zaleca się również pić na pusty żołądek.