W prawie każdej rodzinie herbata jest napojem, bez którego dzień nie przemija. Ktoś lubi mocną czarną herbatę, ktoś lubi subtelny smak zielonej herbaty, a dla jakiejś herbaty jest cała ceremonia, dla której najlepsze odmiany kupuje się w drogich sklepach detalicznych. Ale ludzie, którzy naprawdę dbają o swoje zdrowie i przynajmniej trochę zorientowani w właściwości lecznicze ziół, wolą herbatę z prostego rumianku, kupioną w najbliższej aptece. Taka herbata jest przydatna, poza tym jest bardzo smaczna i kosztuje kilka groszy.

W jaki sposób herbata rumiankowa jest przydatna?

Wiele osób wie, że rumianek jest dobrym środkiem uspokajającym i ma pozytywny wpływ na ludzki układ nerwowy. Rumianek pomaga również osobom, które mają taki problem, jak bezsenność. Dość często lęk wywoływany jest przez problemy z przewodem pokarmowym, wtedy stokrotka również przyjdzie ci z pomocą. Łagodzi błonę śluzową żołądka i łagodzi ból. Dlatego herbata rumiankowa jest bardzo przydatna w przypadkach wrzodów żołądka i dwunastnicy. Ale to nie wszystkie korzystne właściwości rumianku. Pomaga także w kamieniach w pęcherzyku żółciowym i nerkach.

Herbata rumiankowa ma wiele pozytywnych właściwości leczniczych, więc jej obecność w domu będzie dodatkowym atutem dla każdej gospodyni domowej, która dba o zdrowie swojej rodziny.

Herbatka dla dzieci z rumiankiem

Pomoże w niestrawności u małych dzieci i poprawi trawienie. Również herbata rumiankowa pomoże złagodzić ból podczas ząbkowania u niemowląt.

Składniki:

  • Rumianek - 3 łyżeczki;
  • woda - 200 ml;
  • miód - do smaku.

Przygotowanie

Wlać rumianek do dużego kubka, zalać go wrzątkiem i przykryć spodkiem. Zasiądźmy 15 minut, następnie odcedźmy i dodajmy miód.

Jak zrobić herbatę z rumianku?

Możesz kupić rumianek w każdej aptece. Jest sprzedawany w postaci wysuszonej oraz w workach filtracyjnych, które są najbardziej wygodne do warzenia. Jeśli chcesz, możesz uprawiać rumianek w swoim ogrodzie. Ale ponieważ wymaga to czasu, nadal lepiej jest dostać się do najbliższej apteki i kupić tam herbatę.

Składniki:

  • pakiet filtra z rumianku - 2 szt .;
  • woda - 500 ml.

Przygotowanie

Umieść torby w dużym kubku i zalej go wrzątkiem. Przykryj filiżankę spodkiem i pozwól mu parzyć przez 10-15 minut. Następnie wyciągnij torebki herbaty i dodaj cukier lub miód do smaku. Herbatę rumiankową należy pić ciepłą.

Jeśli wolisz urozmaicić herbatę z rumianku, możesz przygotować herbatę z rumiankiem i miętą. Pomaga również bardzo dobrze w bezsenności i stresie. Aby to zrobić, wystarczy wymieszać jedną łyżkę rumianek kwiatowych i mięty, wlać wrzącą wodę i pozwolić parzyć przez około 5-10 minut.

Zielona herbata z rumianku

Szczególnie przydatna jest zielona herbata z rumiankiem dla kobiet w ciąży. Ma korzystny wpływ na układ nerwowy i sprzyja relaksacji. Jeśli twoja ciąża towarzyszy częstym stresom i doświadczeniom, to właśnie taka herbata jest ci potrzebna. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nawet naturalna herbata ma swoje przeciwwskazania. Dlatego konieczne jest picie zielonej herbaty z rumiankiem nie więcej niż dwa razy dziennie.

Składniki:

  • zielona herbata - 2 łyżeczki.
  • zielona herbata z rumiankiem
  • rumianek - 1 łyżeczka;
  • woda - 500 ml;
  • cytryna - 2 plastry.

Przygotowanie

Zanurz w czajniku w celu zaparzenia herbaty wrzącą wodą, a następnie wlej do niej zieloną herbatę i kwiaty rumianku. Zalać wrzącą wodą i pozostawić na 15 minut. Gdy herbata jest już gotowa, odcedź ją i wlej do kubków. Dodaj plasterek cytryny i trochę miodu dla słodyczy. Ta zielona herbata okazuje się przyjemnym jasnożółtym kolorem o bardzo łagodnym smaku i słabej goryczce.