Strąki strąków chleba świętojańskiego to suche strąki, które po zmiażdżeniu dają smak drożdżopodobny. Mogą osiągnąć długość 10 do 25 cm, a szerokość 2-4 cm, strąki są zielone, ale gdy dojrzewają, stają się ciemnobrązowe. Gdy wyschną, zostają zmielone na proszek, który nazywa się karob .

Korzyści i szkoda owoców karobu

Proszek otrzymany z owocu, służy do przygotowania różnych napojów, pieczenia, a sama fasola jest spożywana jako słodki cukierek.

Przydatne właściwości owoców chleba świętojańskiego:

  1. Suche kapsułki działają uspokajająco i pozytywnie wpływają na aktywność układu nerwowego.
  2. Przez spożywanie owoców można pozbyć się głodu i poczuć sytość, co przyczyni się do utraty wagi, ponieważ osoba spożywa inne pokarmy mniej niż zwykle.
  3. Owoce Carob i Carob mają pozytywny wpływ na działanie przewodu pokarmowego i pracę układu trawiennego jako całości.
  4. Przeprowadzone eksperymenty wykazały, że stosowanie strąków stanowi doskonałe zapobieganie chorobom onkologicznym.
  5. Inną ważną cechą owoców chleba świętojańskiego jest obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.
  6. Carob jest świetną alternatywą dla osób uczulonych czekolada . Napoje na bazie tego proszku mogą być stosowane przez kobiety w ciąży i karmiące, które odmawiają picia kawy.

Uszkodzenie drzewa szarańczynu może przynieść ludziom, którzy mają indywidualną nietolerancję. Syrop, przygotowany z tego produktu, powinien być spożywany z wielką ostrożnością, ponieważ pomaga zwiększyć poziom cukru we krwi. Dlatego należy zrezygnować z używania syropu dla diabetyków i osób wrażliwych na wahania poziomu cukru we krwi.