W sklepach i na straganach na rynku możemy znaleźć bardzo różne miody o różnych kolorach, smaku, aromacie i właściwościach. Ale wśród bogactw miodu eksperci przydzielają miód donnikovy.

Co jest takiego dobrego w przypadku miodu?

Spróbujmy zrozumieć, jak różni się on od innych miodowa koniczyna jakie są jego korzystne właściwości i czy ma przeciwwskazania.

Główną cechą i zaletą tego rodzaju miodu jest jego źródło - dziko rosnąca roślina - dopływ leczniczego, nawiasem mówiąc, o nazwie "koniczyna miód", która absolutnie nie jest przypadkiem. Jeśli latem udało ci się odwiedzić step, pełen aromatów ziół i kwiatów, zawsze zwracałeś uwagę na specjalny słodki "miodowy" smak - podaje go lecznicza słodka koniczyna. A miód wydobywa się z tego niezwykły: jasny bursztyn, słodki bez mdłości, z subtelnym aromatem wanilii.

Miód ze słodkiej koniczyny wchłonął wszystkie lecznicze właściwości rośliny. Dlatego może być stosowany nie tylko tradycyjnie - w profilaktyce i leczeniu przeziębień, gdy produkt pszczelarski jest stosowany jako skuteczny środek przeciwbakteryjny, wykrztuśny i przeciwzapalny, w końcu sam jest nazywany słodką słodką aspiryną. Przydaje się w przypadku przewlekłego zapalenia oskrzeli. Ale miód może być również stosowany jako łagodny środek moczopędny i przeciwbólowy. Jest zwykle stosowany jako skuteczny środek uspokajający. Regularne stosowanie z umiarem miodu ze słodkiej koniczyny wzmacnia system odpornościowy.

Ten miód jest naprawdę cudowny, ponieważ koniczyna dała mu unikalne właściwości zwalczania słodka miód z koniczyny różne rodzaje nowotworów, w tym nowotwory na piersiach kobiet.

Znane jest stosowanie tego "bursztynowego uzdrowiciela" w bólach brzucha, zaparciach, obrzękach i leczeniu nadciśnienie , ból stawów i miażdżyca. Jak widać, zakres jego zastosowania jest dość szeroki, ale rozumiemy, że miód ze słodką koniczyną ma nie tylko właściwości lecznicze, ale ma również przeciwwskazania, tak jak przy okazji wszystkie leki. Co do zasady ograniczenia dotyczą alergików i osób z nietolerancją tego słodkiego leku. Należy zachować ostrożność stosując go u diabetyków, a dopiero po konsultacji z lekarzem. A dla tych, którym nie jest to przeciwwskazane, warto pamiętać, że miód nadal nie jest pożądany do spożycia w kilogramach - we wszystkim potrzebne jest działanie.