Co to jest "Magnesium B6 Forte" i dlaczego jest on potrzebny - takie pytanie często zadawane jest przez osoby, które po raz pierwszy spotkały się z tym narkotykiem. Ten bioaddytyw jest przeznaczony do leczenia i zapobiegania niedoborowi użytecznych mikroelementów.

Skład "Magnezu B6"

Podstawowymi składnikami leku są chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6) i dwuwodzian mleczanu magnezu (analog pierwiastka Mg w formie łatwo przyswajalnej). Ponadto produkt zawiera dodatkowe składniki: słodzik (sacharozę), absorbent, guma arabska, karboksypolimetylen, hydrokrzemian magnezu (talk), zagęszczacz (stearynian magnezu).

Do czego służy "Magnez B6"?

Pierwiastek śladowy Mg jest niezbędny dla zdrowia układu nerwowego. Kontroluje stan mięśni i odpowiada za reakcje mięśniowe, bierze udział w metabolizmie, wspiera aktywność sercowo-naczyniową. Ciało może poczuć brak elementu po stres przepracowanie, z powodu przewlekłego zmęczenia, zwiększonego stresu, niewłaściwego odżywiania. Witamina B6 lub pirydoksyna jest również niezbędna do normalnego funkcjonowania komórek nerwowych, ponieważ wzmacnia działanie magnezu. Poza tym substancja ta zwiększa strawność pierwiastka śladowego i ułatwia przenikanie do komórek.

Dlatego, odpowiadając na pytanie, dlaczego witaminy "Magnez B6" są potrzebne, eksperci nazywają ten lek jednym z najbardziej skutecznych środków w walce z niedoborem magnezu. W szczególności suplement pirydoksyny pomaga:

  • przezwyciężyć bezsenność, nerwowość, przepracowanie;
  • pozbyć się bólu mięśni;
  • poprawić stan narządów wewnętrznych;
  • poprawiają koloryt ciała i zwiększają jego efektywność.

Jednak lek nie jest widoczny dla wszystkich. Osoba może mieć na niego indywidualną nietolerancję związaną z nadwrażliwością na składniki suplementów diety. Ponadto nie jest zalecane dla osób z skład magnezu b6 choroba nerek, pacjenci z fenyloketonurią, małe dzieci i osoby uczulone na fruktozę.

Cechy zastosowania "Magnezu B6"

Narzędzie może być wytwarzane w tabletkach lub w postaci jasnobrązowego roztworu. On i on Suplementy diety powinien być podany po konsultacji ze specjalistą, a nie samoleczenia. Zazwyczaj 5-6 tabletek jest przepisywanych codziennie dla dorosłych, dla dzieci (7 lat i starszych) - nie więcej niż 6 sztuk. Zażyj lek z odpowiednią ilością wody. Roztwór jest mieszany z 0,5 szklanki wody, dzienna dawka to 3 kapsułki dla dorosłych i 1 kapsułka dla dzieci.