Najprostszym i najbardziej dostępnym ćwiczeniem, aby zachować radość, siłę i zdrowie, działa na miejscu. Wielu niezasłużenie uważa to za bezużyteczne, ale w rzeczywistości tak nie jest i przynosi pożytek ciału, jeśli zna się właściwą technikę wykonania.

Uruchamianie w miejscu - dobre i złe

Błędem jest sądzić, że bieganie na miejscu jest odpowiednie tylko dla osób, które mają problemy zdrowotne. W rzeczywistości przy prawidłowym wykonaniu ćwiczenia można uzyskać niemal identyczny wynik, zarówno z pokonania trudnego terenu. Korzyści płynące z biegania na miejscu są potwierdzone przez badania, ale szkoda może zostać wyrządzona, jeśli występują problemy zdrowotne, więc jeśli planujesz poważnie zaangażować się, musisz udać się do lekarza.

Bieganie na miejscu jest dobre

Wielu zaczyna biegać, aby uporządkować swoje ciała i polepszyć się. Aby zrozumieć, czy uruchomienie na miejscu jest przydatne, należy wziąć pod uwagę główne zalety tego ćwiczenia:

 1. Dozwolone jest używanie osób, które są przeciwwskazane do intensywnych obciążeń. Dotyczy to w szczególności układu mięśniowego, stawów i serca.
 2. Trening aktywuje pracę układu wydalniczego, tak że z ciała wraz z potem można uzyskać produkty przemiany materii i nadmiaru soli.
 3. Obserwując technikę wykonania, możliwe jest zminimalizowanie obciążenia kręgosłupa i kolan.
 4. Dowiedzenie się, co jest przydatne w prowadzeniu na miejscu, warto podkreślić, że on rozwija wytrzymałość i koordynacja.
 5. Po zajęciach nastąpi przypływ energii i dobry nastrój.
bieganie na miejscu

Uruchamianie w miejscu - szkoda

Problemy podczas treningu mogą wystąpić tylko wtedy, gdy ćwiczenie nie zostanie wykonane prawidłowo. Obrażenia można uzyskać, jeśli są zaangażowane w niewłaściwe buty lub boso, więc tenisówki są niezbędne do skutecznego treningu. Wiedząc, co bieganie daje na miejscu, należy zwrócić uwagę na niedociągnięcia takiego treningu, więc dla wielu jest to mniejsze obciążenie i monotonia. Aby je wykluczyć lub zminimalizować, użyj różnych sztuczek, na przykład zmień rytm i intensywność biegu.

Ile kalorii spala wyścig?

Jest to jedna z głównych kwestii dla osób zaangażowanych w sport, aby rzucić nadwaga . Jeśli jesteś zainteresowany, czy bieganie jest skuteczne na miejscu, warto wiedzieć, że w godzinę treningu bez dużych przerw możesz spalić do 400-500 kcal. Dla porównania, podczas joggingu, wydać taką samą ilość kalorii, a podczas pracy na górze, 600-700 kcal. Różnica nie jest znacząca, ale łatwiej jest zrobić to na miejscu i możesz to zrobić w dowolnym miejscu i czasie. Aby poprawić efektywność, możesz na przykład biegać na miejscu z wysokim uniesieniem kolana, nakładaniem się i tak dalej.

Uruchamianie w miejscu - technika wykonania

Zaleca się, aby na zajęciach przygotowano gumową matę, aby buty się nie ślizgały. Bezpłatne miejsca w pobliżu, aby nic nie przeszkadzało. Ważne jest, aby wiedzieć, jak uruchomić na miejscu:

 1. Aby rozpocząć trening, konieczne jest rozgrzanie mięśni i przygotowanie stawów. Zaleca się wykonywanie obrotów w różnych stawach.
 2. Stań prosto, podnosząc zgięte ramiona do klatki piersiowej. Konieczne jest oderwanie nogi jedną po drugiej, dotykając podłogi tylko przednią powierzchnią stóp, co jest ważne dla amortyzacji. Zwróć uwagę na kolana, które nie powinny całkowicie się rozkręcić podczas ruchu.
 3. Pamiętaj, im wyższe są kolana, tym więcej energii zostanie zmarnowane. Nie zaleca się podnoszenia ich powyżej paraleli z podłogą.
 4. Ćwiczenie biegania w miejscu jest ważne do wykonania, trzymając plecy w pozycji wyprostowanej i ciągnąc za brzuch. Oglądaj to podczas całego treningu.

Osobno warto rozważyć uruchomienie w miejscu za pomocą bieżni. Symulator umożliwia monitorowanie procesu treningu, zmianę obciążenia i monitorowanie kondycji fizycznej. Ćwicząc na torze, można naśladować ruch w trudnym terenie, zmieniając kąt nachylenia. Wiele symulatorów ma możliwość wyboru bardziej komfortowego i intensywnego programu, co jest ważne dla uzyskania dobrych wyników.

bieganie na miejscu

Bieganie po stronie dla utraty wagi

Aby rozpocząć proces odchudzania, musisz regularnie ćwiczyć i możesz to zrobić w domu. Należy zrozumieć, czy bieganie na miejscu pomaga schudnąć, więc regularne treningi przyczyniają się do spalania kalorii, poprawiają metabolizm i rozwijają mięśnie. Istnieje kilka cech, które należy wziąć pod uwagę, aby klasy były skuteczne:

 1. Jeśli chcesz zobaczyć wyniki w ciągu miesiąca, wystarczy 15-20 minut. codzienne szkolenie. Zaleca się, aby uruchomić w miejscu do odchudzania domu, aby dołączyć do ogólnego kompleksu szkoleniowego. Czy przysiady, rzuca, rozciąganie i tak dalej.
 2. Zacznij od małych i wygodnych ładunków, na przykład za 10-15 minut. Następnie stopniowo zwiększaj czas i rytm biegu.
 3. Dobry wynik na odchudzanie to interwał uruchamiany w miejscu, co implikuje naprzemienne szybkie tempo i spowolnienie. Wykorzystaj różne warianty ćwiczenia, na przykład z wysokim uniesieniem kolan, zakładkami lub naprzemiennie.

Działa w miejscu dla wytrzymałości

Jest to jedno z efektywnych i dostępnych ćwiczeń, które sportowcy wykorzystują do rozwijania wytrzymałości. Skuteczność działania na ziemi jest potwierdzona przez wielu trenerów. Aby rozwinąć wytrzymałość, zaleca się bieg, podnosząc wysoko kolana, a ruchy muszą być wykonywane w wysokim tempie. Uruchomienie w miejscu zapewniającym wytrzymałość musi uwzględniać wiele szczegółów:

 1. Zaleca się unoszenie nóg przed równoległością do podłogi. Aby kontrolować, możesz trzymać dłonie przed sobą na poziomie miednicy.
 2. Oddychanie jest konieczne tylko z nosem, aby nie zbaczać i nie utrzymywać tempa.
 3. Aby poprawić wyniki, można dokonać krótkotrwałych spowolnień lub przyspieszeń ruchów.