Wiele osób, które chcą schudnąć, martwi się o to, czy można schudnąć na jabłkach. Nie jest to zaskakujące, ponieważ te owoce są dość smaczne, można je łatwo znaleźć w sklepie, a są one stosunkowo niedrogie, więc jeśli można schudnąć na jabłkach, wielu mężczyzn i kobiet chętnie zastosuje taką dietę.

Czy mogę schudnąć z jabłkami?

Aby znaleźć właściwą odpowiedź na to pytanie, sięgnijmy do opinii dietetyków. Eksperci wcale nie zabraniają spożywania tych owoców, ponieważ jabłka są niskokaloryczne, zawierają dużo witamin i celuloza . Dlatego ci, którzy chcą stracić te dodatkowe funty, jedzą te owoce, mogą i powinny być spożywane. Ale nie mogą całkowicie zastąpić wszystkich innych potraw w diecie, ponieważ organizm nie otrzyma mikroelementów, białek i tłuszczów, które są mu niezbędne, a jeśli przyznasz się do takiej sytuacji, nie tylko stracisz na wadze, ale także zakłóci metabolizm.

Tak więc, czy jabłka pomagają schudnąć, zależy od tego, jak dobrze cała dieta zostanie zbudowana, biorąc pod uwagę, że te owoce będą w niej obecne. Specjaliści od żywienia zalecają używanie jabłek jako przekąski lub część kolacji, ale nie jeść ich tylko w ciągu dnia. Dzięki temu można zmniejszyć liczbę spożywanych kalorii dziennie, ale nie pozbawiać organizmów niezbędnych do tego substancji.

Inna możliwość wykorzystania jabłek do utraty wagi, to wolne dni . Jeśli jesz 1 dzień w tygodniu tylko z jabłkami i jogurtem, możesz przyspieszyć proces utraty kilogramów, ale nie zaszkodzić zdrowiu. Warto jednak pamiętać, że ta metoda nie jest odpowiednia dla osób z zapaleniem błony śluzowej żołądka lub owrzodzeniem, ponieważ jabłka mają wysoką kwasowość, co może powodować ból żołądka lub pogorszyć chorobę.