Substancja zwana kaburacycyną znajduje się w ogórkach. Te warzywa, zarówno surowe, jak i słone, są spożywane przez wiele osób. Ale daleko do tego, by wszyscy wiedzieli o korzyściach i szkodliwościach kaburacyny. Wiedzieć, że te same informacje są konieczne, ponieważ jest to jedna z głównych substancji, która jest zawarta w ogórkach.

Co jest przydatne w przypadku kaburbitiny?

Największa ilość kaburbitiny zawiera taki sam rodzaj ogórka jak korniszony . To w nich stężenie tej substancji jest największe. Ale przed zakupem i gotowaniem sałatek z korniszonu rozważmy zalety tych warzyw i kaburacyny.

Cucurbinacin pomaga naszemu organizmowi niszczyć atypowe komórki, czyli te, które mogą potencjalnie prowadzić do powstania złośliwego guza. Ochrona przed rakiem jest główną korzyścią z zastosowania kaburbitacyny. Poprzez ssanie w żołądku chroni nasze jelita i inne narządy przed powstawaniem złośliwych guzów. Dlatego konieczne jest jeść ogórki.

Największa ilość tej substancji zawarta jest w świeżych, niekonserwowanych lub poddanych obróbce cieplnej warzywach. Chociaż kiszone lub marynowane ogórki zawierają również kaburbitacynę, więc nie należy ich całkowicie wykluczać.

Co jeszcze zawiera ogórek?

Oprócz wspomnianej substancji te warzywa zawierają również inne witaminy . Jednak nie można nazwać zawartości tych witamin wysoko. W ogórkach jest zbyt dużo wody, więc łatwiej im się przydać nie jako lekarstwo na beri-beri, ale raczej jako środek do usuwania nadmiaru płynu z organizmu.

Ze względu na wysoką zawartość wody, warzywa te pomagają nam uniknąć odwodnienia, problemów z zaparciami, pomocy w zapaleniu pęcherza moczowego. Główną zaletą ogórków jest to, że praktycznie nie powodują alergii, są dozwolone w każdej diecie, pomagają oczyścić jelita. Dlatego można je bezpiecznie jeść i tych, którzy chcą schudnąć, i dzieci.