Kiedyś traktowano go jak świętą kulturę, dla kogoś jest to egzotyczny produkt żywnościowy, ale dla nas jest to jedna z naszych ulubionych letnich przysmaków. Wszystko to dotyczy pięknych jaskrawożółtych uszu - kukurydzy. Używaj go w świeżych, suszonych i konserwach. Z ziaren wytwarzają mąkę i płatki, a także kochają wielu popcorn .

Wielu po prostu gotuje kolby i rozkoszuje się słodkimi ziarenkami, nie wiedząc, że prawdziwe kulinarne arcydzieła mogą powstać z warzyw. Czy kiedykolwiek próbowałeś kukurydzy gotowanej na grillu lub w piekarniku z przyprawami? W niektórych restauracjach europejskich to danie kosztuje dużo pieniędzy. Czy można sobie pozwolić na takie przysmaki na diecie i ile kalorii na kolbach kukurydzy będzie interesujące dla wielu.


Przydatne właściwości kukurydzy

Mały kolb zawiera witaminy, mikro i makroelementy, więc możesz powiedzieć, że kukurydza to naturalna pigułka, która pomaga radzić sobie z niektórymi problemami. Wysoka wartość odżywcza i aktywność biologiczna zapewniają łatwe wchłanianie kukurydzy przez organizm. Przyjrzyjmy się bliżej informacjom na temat składu i kaloryczności kukurydzy. I tak 100 g produktu obejmuje:

  • kalorie - 120 kcal;
  • białka - 3,5 g;
  • tłuszcz - 1,3 g;
  • węglowodany - 22 g;
  • błonnik pokarmowy - 2,7 g;
  • woda - 76 g

Obecność błonnika zapewnia efekt oczyszczenia jelit z produktów rozpadu, a nawet zjedzenie jednego ucha może pozbyć się uczucia głodu. Ponadto w kukurydzy występuje cholina, która ma korzystny wpływ na procesy metaboliczne.

Ziarna kukurydzy mają działanie moczopędne, co pomaga usunąć nadmiar płynów z organizmu, co, jak wiadomo, jest przyczyną obrzęków i pojawienia się cellulitu. Eksperymentalnie udowodniono, że warzywa pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi. "The Queen of the Fields", jak nazywają kukurydzę, ma pozytywny wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego.

Ciesz się świeżymi kolbami, niestety przez cały rok nie możemy, więc ziarna są gotowane, a następnie zamrożone lub puszkowane. Wielu wierzy, że słodkie ziarenka ze słoika są z pewnością szkodliwe dla postaci, ale i tutaj będziesz zaskoczony. Zawartość kalorii w kukurydzy w puszkach wynosi 119 kcal na 100 g. Dlatego można bezpiecznie używać ziarna do gotowania różnych potraw. Co się tyczy korzyści, ilość substancji zmniejsza się, ale nie jest krytyczna.

Czy mogę jeść zboże na diecie?

Z powyższej informacji wynika, że ​​ziarna mają właściwości, które przyczyniają się do utraty wagi. Tylko ilość kalorii w kukurydzy może się różnić w zależności od sposobu ugotowania. Na przykład wielu ludzi lubi smarować kolby olejem, a to już bezpośrednio zwiększa wartość energetyczna . Kolejnym nawykiem szkodliwym dla postaci jest posypanie kolb solą. Jak wiadomo, zatrzymuje on płyn w organizmie, negatywnie wpływa na pracę serca.

Jeśli obserwujesz swoją wagę i jesteś fanem słodkiej kukurydzy, nie rozpaczaj, jak gdyby była ona poprawna kalorie kukurydziane gotować, nie tylko sprawi przyjemność, ale także pomoże schudnąć. Najlepiej gotować warzywo dla pary, gotować lub piec, dzięki czemu można zaoszczędzić maksymalną ilość użytecznych substancji.

Pozostaje ustalić, ile jeść kukurydzy. Wielu z jakiegoś powodu wybiera dla siebie monodiety, które dają szybki, ale krótkotrwały efekt. Obliczmy więc: aby nie uszkodzić ciała i nie stracić na wadze, trzeba spożywać co najmniej 1200 kalorii dziennie, czyli około 5 kłosów przeciętnej kukurydzy. Przestrzeganie tej diety może zaszkodzić zdrowiu, ponieważ nie dostaniesz odpowiedniej ilości białka i tłuszczu. Zaleca się po prostu uzupełnienie zbilansowanego menu o ulubioną kukurydzę, a wynik nie zajmie dużo czasu.