Obecnie przyjmuje się, że diuretyki na odchudzanie są bardzo skuteczne i bezpieczne. Jeśli jednak przyjrzysz się bliżej ich naturze, pojawi się wiele pytań dotyczących ich celowości.

Diuretyki - czy to dla utraty wagi?

Rozważ naturę diuretyków. Co oni robią? Przyczyniają się do przyspieszenia wydzielania płynu z organizmu. Z uwagi na to, że twoje ciało staje się mniej płynne, naprawdę staniesz się łatwiejszy. Ale jeśli ta ciecz nie była zbyteczna, ale niezbędna (co jest bardzo prawdopodobne, jeśli nie masz żadnych chorób, na które lekarz przepisze takie fundusze), wtedy waga wróci tak szybko, jak pozostała, ponieważ nic istotnego nie stało się z twoimi złogami tłuszczu - dodatkowe wagę taką, jaka była, i pozostała przy tobie.

Jeśli przez długi czas stale przyjmujesz naturalne (jak również nienaturalne) diuretyki, wówczas wiele ważnych mikro i makroelementów zostanie wypłukanych z ciała wraz z płynem. Często, przyjmując takie wątpliwe leki moczopędne do odchudzania, zaleca się dodatkowo przyjmowanie potasu lub spożywanie większej ilości pokarmów, które go zawierają. Faktem jest, że jest to jeden z pierwszych elementów, który zmywa aktywne stosowanie diuretyków, a bez niego praca mięśni jest utrudniona - w tym główny mięsień sercowy.

Postępując w ten sposób, łatwo zrozumieć, że leki moczopędne są z natury bezpieczne tylko wtedy, gdy przyjmują je na receptę od lekarza w celu leczenia choroby, a nie na własne pragnienie utraty wagi. Jak łatwo się domyślić, aktywna reklama diuretyków w celu zmniejszenia masy ciała jest kolejną chęcią producentów takich produktów, aby zdobyć pragnienie ludzi, aby schudnąć bez wysiłku. Jednak bez względu na to, ile takich "cudownych leków" nie jest oferowanych, tylko ograniczenia dotyczące konsumpcji i ruchu żywności naprawdę pomagają zrzucić wagę.

Diuretyki - diuretyki

Współczesne diuretyki są reprezentowane przez bardzo szeroki zakres różnych odmian, zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Rozważmy je bardziej szczegółowo:

  1. Preparaty medyczne . Są to skuteczne leki moczopędne, które są przepisywane w leczeniu niektórych chorób (w których płyn gromadzi się w organizmie na tyle, że naturalne mechanizmy nie radzą sobie z nim).
  2. Specjalne leki moczopędne do odchudzania . Zwykle są to silne diuretyki, które wraz z płynem - zarówno zbędnym, jak i zbędnym - wypłukują wiele najważniejszych substancji z organizmu. Może to zakłócić pracę narządów wewnętrznych i ogólne samopoczucie.
  3. Herbata odchudzająca . Każdy dobry środek moczopędny należy stosować ostrożnie, a herbata odchudzająca nie jest wyjątkiem. Z uwagi na fakt, że płyn jest aktywnie wydalany z organizmu, naprawdę traci się na wadze, ale szybko wróci. Poprzez ingerowanie w takie struktury bez potrzeby ryzykujesz odwodnienie.
  4. silny diuretyk
  5. Środki moczopędne pochodzenia roślinnego . Diuretyki-zioła są najbezpieczniejszym i najdelikatniejszym rodzajem działania i często stanowią podstawę dla grup wymienionych powyżej. Jednakże nie istnieją one także w przypadku niekontrolowanego stosowania, ale w leczeniu niektórych chorób.

Podsumowując powyższe, podsumowujemy. Bez względu na to, jakie diuretyki wybierzesz, wszystkie są w stanie uszkodzić ciało. Przy prawidłowym metabolizmie organizm sam w sobie dobrze radzi sobie z funkcją usuwania płynu, a twoja "pomoc" w tej sprawie może prowadzić do nie najlepszych rezultatów.