Jabłka są zdecydowanie jednym z najbardziej powszechnych i ukochanych owoców. Świeży produkt zawiera wiele korzystnych właściwości. Jednak poza sezonem pojawia się pytanie, jak zachować pierwiastki śladowe i substancje w tym owocu. Nawet w czasach starożytnych, do tych celów, stosowano specjalną metodę konserwacji i stosowano je do pieczonych jabłek, które miały zarówno niezaprzeczalną korzyść, jak i szkodę, gdyby zostały nadmiernie zastosowane.

Przydatne właściwości marynowanych jabłek

Namoczone jabłka, podobnie jak wiele innych owoc zawierają dużą ilość włókien roślinnych i błonnika, które są doskonałymi środkami pobudzającymi jelito. Regularne stosowanie znacznie poprawia perystaltykę. Jabłka te mają również właściwości bakteriobójcze. Uwzględniając przemoczone owoce w diecie, zapewniony jest optymalny stosunek ilościowy i jakościowy bakterii mikroflory jelitowej. Dzięki kwasowi askorbinowemu, który jest dość dużo w prażonych jabłkach, są doskonałym naturalnym stymulantem odporności. Nasączony produkt jest bogaty w wapń, co czyni go naturalnym środkiem zapobiegającym osteoporozie. Jest to również magazyn składników odżywczych: zawierają one witaminę A, C, E, K, P, PP, a także grupę B.

Kalorie pieczonych jabłek

Pomimo tak bogatej kompozycji, prażone jabłka mają bardzo niską zawartość kalorii - tylko 47 kcal na 100 g produktu oraz, oczywiście, białka i tłuszcze zawierają tylko 0,4 g, a węglowodany - 9,8 g na 100 g Wartość energetyczna jabłka, przygotowane w ten sposób, mają tylko 118 kJ. Wszystko to sprawia, że ​​zdrowe pieczone jabłka są idealnym suplementem diety.

Sposoby oddawania moczu jabłek

Istnieją trzy typy moczących się jabłek - słodkie, kwaśne i proste. wykorzystanie marynowanych jabłek Warto wybierać na podstawie osobistych preferencji i wtórnego działania potrawy. Tak więc, na przykład, słodka forma konserwowania jabłek jest bardziej kaloryczna niż prosta lub kwaśna, dlatego nie jest zalecana dla kobiet, które pilnują swojej figury lub trzymają się tej lub innej diety. Osoby o wysokiej kwasowości lepiej powstrzymać się od marynowanych jabłek, gotowanych z kwaśną skórką.

Namoczone jabłka przeciwwskazań

Głównym przeciwwskazaniem do stosowania marynowanych jabłek jest zapalenie żołądka, któremu często towarzyszy wysoka kwasowość i wrzód trawienny. W obu przypadkach stosowanie tego produktu może pogorszyć przebieg choroby.