Powodem korzystnego oddziaływania produktów Activia są unikalne żywe bakterie, opracowane specjalnie w laboratoriach Danone. A co mówią dietetycy i eksperci od zdrowego żywienia - dalej w naszym artykule.

Firma reklamowa producenta mlecznych specjałów Danone opiera się na wyjątkowej przydatności i naturalności produktów. Na szczególną uwagę zasługują Jogurty Aktivia, bowiem w ich składzie znajdują się specjalnie zjadane kultury żywych bakterii, które zgodnie z planem powinny regulować pracę przewodu pokarmowego i trawienia jako całości. Oznacza to, że produkty te powinny zapewniać lecznicze działanie lecznicze i promować utratę wagi. Niemniej jednak trwają nieustanne debaty na temat korzyści i niebezpieczeństw Activii.

Korzyści i szkoda bio-jogurt Aktivia według ekspertów

Aby zrozumieć ten problem, najpierw rozważ zadeklarowany skład produktu:

  • podstawa - mleko o niskiej zawartości tłuszczu, mleko w proszku śmietana, woda;
  • składniki aktywne - starter jogurtowy i bifidobakterie ActiRegularis;
  • wypełniacze aromatyzujące - cukier, karmel, syrop, dodatek do owoców, pektyny;
  • dodatki i regulatory - kwas cytrynowy , cytrynian sodu o przeciwutleniaczu, barwnik i aromat identyczny z naturalną, modyfikowaną skrobią E1442.

Na szczegółowym przeglądzie składników składników nie wyglądają tak atrakcyjnie jak w reklamie. Po pierwsze jest niezrozumiałe Aktywny zasób w jakim celu w jogurcie dodaje się tyle wody. Po drugie, ze względu na deklarowaną korzyść z bio-jogurtu Activia na utratę wagi zawiera zbyt dużo cukru. Po trzecie, obecność modyfikowanej skrobi, mleka w proszku, aromatów i barwników budzi również poważne wątpliwości co do przydatności tego produktu.

Żywe produkty z kwaśnego mleka zachowują swoje właściwości i korzyści w ciągu tygodnia, Aktivia ma znacznie dłuższy okres trwałości - 1 miesiąc. Stwierdzenia producenta, że ​​hodowane przez nich bifidobakterie są bardziej stabilne, niestety, nie są potwierdzone przez nic. To samo można zauważyć rozważając korzyści i szkody związane z aktywami twarogowymi.

Nie można powiedzieć, że za pomocą Aktivii zrobisz sobie krzywdę, ale nie warto czekać na cuda uzdrowienia i utraty wagi. Znacznie więcej korzyści można uzyskać z naturalnego kefiru z dodatkiem świeżych lub mrożonych owoców.