Utrata wagi nie zawsze jest łatwa. W tym samym czasie konieczne jest odmawianie sobie na wiele sposobów. Jednak dobrze, jeśli proces odchudzania ogranicza się jedynie do naruszenia ich potrzeb żywieniowych. Najczęściej jest szkodliwy dla zdrowia. Wynika to z konsumpcji wszelkiego rodzaju leków, suplementów diety, tabletek. Nawet same diety często mają negatywny wpływ na zdrowie - prowadzą do beri-beri, zaburzeń metabolicznych i innych problemów. Ale w naszych czasach natura pozwala schudnąć z korzyścią. Jest to możliwe, musimy tylko zwrócić uwagę na otręby.

O zaletach otrębów

Sam otręby jest skorupą ziarna. Zwykle mąka używana do pieczenia chleba jest starannie sortowana, a takie zanieczyszczenia są uważane za jej odpady. Podczas gdy ich korzyść dla żołądka jest po prostu nieoceniona. Do czego one są przydatne?

 • otręby to nic innego jak celuloza, element niezbędny do budowy komórek;
 • otręby doskonale pomagają oczyścić jelita, nie są trawione, ale zbierają wszystkie śmieci w żołądku i usuwają je bez trudności;
 • W rezultacie ich korzyści są znaczące dla pracy całego układu trawiennego, poprawy procesów metabolicznych, zapobiegania stagnacji zjawisk;
 • ponadto takie włókno zmniejsza apetyt, co pomaga zrzucić wagę na otręby;
 • otręby są również przydatne w chorobach wątroby i cukrzycy. Choć nie różnią się szczególnym smakiem, ich przewaga jest nieograniczona.

Otręby do odchudzania

Bran jest stosowany do utraty wagi ze względu na znaczące korzyści dla żołądka. Ich wpływ na organizm pod względem utraty wagi można podzielić na trzy elementy:

 1. Bran pomaga schudnąć, ponieważ tworzy efekt nasycenia. Włókna nie są wchłaniane, ale wręcz przeciwnie - puchną, tworząc uczucie sytości, utrzymujące się przez długi czas.
 2. Innym użytecznym efektem jest zmniejszenie wchłaniania kalorii pochodzących z zewnątrz, czyli zmniejszenie zawartości kalorii w żywności.
 3. Również otręby mają korzystny wpływ na mikroflorę jelitową, zwiększając liczbę pożytecznych bakterii.

Istnieje kilka rodzajów otrębów, które można stosować do utraty wagi. W zależności od mąki są podzielone na żyto, owies, ryż, pszenicę, grykę, proso. Dowolny z tych gatunków można spożywać. Jednak wielu się zastanawia - jak wziąć otręby do utraty wagi?

Przed włączeniem otrąb do diety należy pamiętać o następujących kwestiach:

 1. Otręby to naturalny produkt, który nie wymaga żadnych dodatków. Być może połączenie otrębów z naturalnymi składnikami, takimi jak suszone owoce, dżemy, jagody i owoce lub produkty mleczne.
 2. Jednym z głównych błędów jest całkowita wymiana naczynia z otrębami. Nie można jeść tylko otręby, doprowadzi to do zakłóceń w jelitach.
 3. Na początku pożądane jest spożywanie otrębów w postaci wstępnie parzonej, a z czasem można je dodawać do żywności i suchych otrąb.
 4. Dorosły potrzebuje 30 mg otrąb dziennie. Oczywiście wszystko zależy również od wagi. Ale nadmierne spożycie otrębów może również zaszkodzić żołądkowi.
 5. Kiedy jesz otręby, musisz przestrzegać zbilansowanej diety, unikać tłustych i smażonych potraw oraz wspomagać organizm witaminami. Ponadto nie zapomnij o dodatkowych środkach na odchudzanie, takich jak ćwiczenia.

W jaki sposób i jaką otręby zjeść, zależy wyłącznie od Ciebie. Warto jednak zauważyć, że ich właściwości różnią się. Najbardziej znane są otręby pszenne i owsiane.

Otręby pszenne zalecane dla początkujących. Mają lekką formę, są łatwo trawione, szybko pęcznieją, mają niezbyt włóknistą strukturę. Nie istnieją żadne specjalne ograniczenia dotyczące sposobu zbierania otrębów pszennych. Można je dodawać do płatków zbożowych, jogurtów, a także nalewać do nich kefirem lub mlekiem. Otręby pszenne są bogate w witaminy z grupy B i są źródłem potasu i fosforu.

Otręby owsiane różnią się większą strukturą włóknistą. jak otręby są Możesz przełączyć się na spożycie otrąb owsianych po pszenicy, ale należy to robić stopniowo, słuchając reakcji organizmu. Otręby owsiane zawierają witaminę B2, F, a także wapń i magnez.

Jak najlepiej spożywać otręby, aby osiągnąć jak najlepszy efekt? Na początku lepiej ograniczyć stosowanie otrębów gotowanych na parze jako dodatku. Zwykle otręby są gotowane na parze w gorącej wodzie, aż osiągną konsystencję owsianki. W tej formie są najbardziej odpowiednie dla początkujących. Następnie można przełączyć się do suchych otrąb, które można dodać do jogurtu, owsianki, wymieszać z kefirem i suszonymi owocami. Jest nie tylko użyteczny, ale także smaczny.